Politiķi biedē biznesu

2012. gada 31. augusts plkst. 8:15
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Politiķu izteikumi, kā arī nervozie mēģinājumi nepieļaut referendumu par nepilsoņu pārvēršanu pilsoņos var negatīvi atsaukties uz biznesa darījumiem.

Tādu viedokli pauž daudzi uzņēmēji, brīdinot, ka šāda pozīcija varot «noraut» ne vienu vien biznesa darījumu, pat radot priekšrocības citu valstu konkurentiem. Vēl jo vairāk, tas varot sāpīgi skart tās biznesa jomas, kurās politika spēlē būtisku lomu. Tas varot arī traucēt virzīt Krievijas tirgū Latvijas preces.

«Politiķiem ir jādomā, ko runā, un vēl jo vairāk - kādu ietekmi tas atstās uz uzņēmēju darījumiem - tātad uz nodarbināto skaitu, nodokļu ieņēmumiem utt.,» uzsver Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas valdes priekssēdētājs Vilnis Rantiņš.

Viņš nenoliedz - aizsardzības ministra Arta Pabrika izteikumi intervijā Neatkarīgajai, ka «morāli Uzvaras piemineklis Rīgā būtu pelnījis nojaukšanu, tomēr šādām darbībām būtu ļoti daudz bīstamu seku», var likt uzņēmējiem iesaldēt iecerēto projektu realizāciju. «Krievija tikko sāk pavērt savas robežas, eirozonā situācija ir nestabila un neprognozējama, kur ir divas lielas iespējas - joprojām vienota eirozona vai arī sašķelta dažādu valstu apvienība, tāpēc Krievijas un visas Muitas ūnijas valstu - Krievijas, Baltkrievijas un Kazahstānas - tirgus nebūt nav mazsvarīgs,» tā V. Rantiņš.

Daži no DB aptaujātajiem uzņēmējiem, kuri strādā ar Krievijas partneriem, atzina, ka daļas politiķu vēlme atrast iemeslu, lai apturētu otro kārtu parakstu vākšanai pilsonības referendumam, neveicina ārvalstu investoru piesaisti, jo ir paaugstinājusi politiskās prognozējamības risku Latvijā. Interesanti, ka, pēc SIA Lursoft datiem, līdz šā gada 30. augustam Krievijas investīciju bilance Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā (ienākušās mīnus izņemtās) ir negatīva -1,3 milj. Ls apmērā, kaut arī uzņēmumu skaits, kuros ieguldījuši Krievijas investori, pieaudzis līdz 3700.

Visu rakstu lasiet laikrakstā Dienas bizness.

Laikraksta abonentiem elektroniskā versija DB arhīvā.

Dalies ar šo rakstu