Jaunākais izdevums

Latvijā šogad 11 mēnešos populārākā jaunā vieglā automašīna bija Škoda Yeti, liecina Auto asociācijas apkopotie dati.

Šogad reģistrētas 492 jaunas Škoda Yeti automašīnas. Otra populārākā vieglā automašīna ar reģistrētiem 469 spēkratiem bija Nissan Quashqai, un tai seko Volkswagen Golf ar 438 jaunām automašīnām.

Ceturto un piekto vietu 11 mēnešos ieņēma Toyota RAV4 un Volkswagen Passat ar attiecīgi reģistrētiem 403 un 348 spēkratiem, savukārt sestajā vietā ierindojās Peugeot 3008 - reģistrētas 320 šādas automašīnas.

Septīto vietu 2014.gada 11 mēnešos ieņem Škoda Octavia ar 281 automašīnu, astoto - Volkswagen Caddy ar 253 spēkratiem, bet devītajā un desmitajā vietā ierindojušās Toyota Auris un Volkswagen Jetta ar 243 automašīnām.

Latvijā šogad 11 mēnešos reģistrētas 13 690 jaunas vieglās automašīnas (pasažieru un vieglais komerctransports līdz 3,5 tonnām), kas ir par 16% vairāk nekā pērn attiecīgajā laikā.

Auto asociācija ir sabiedriska organizācija, profesionālu ražotājrūpnīcu, Latvijā oficiāli pilnvarotu auto importētāju un dīleru apvienība. Asociācijas prioritāte ir aizstāvēt biedru intereses sadarbībā ar dažādām valsts institūcijām un nodrošināt pircēju interešu ievērošanu attiecībā uz garantijām, servisu un informāciju.

Komentāri

Pievienot komentāru
Auto

Škoda Karoq: Īstais auto īstajā brīdī

Aldis Zelmenis, 20.10.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jaunais krosovers Škoda Karoq ir kārtējais čehu modelis, kas ir lemts panākumiem visā Eiropā, tostarp arī Latvijā

Škoda Karoq fascinēs ar savu izmēru. Ārēji kompakts, bet pēc iekšējiem izmēriem tas būs tikpat ērts kā KIA Sportage, Nissan Qashqai vai Hyundai Tucson, savukārt pēc bagāžas ietilpības šo trijotni un citus konkurentus Karoq pārspēs. Milzīga priekšrocība – Karoq tīkotāji var tikt pie versijām ar priekšējiem velkošajiem riteņiem vai arī piejaucēt automobilim pilnpiedziņu.

Karoq ir būvēts uz Volkswagen MQB platformas, ko izmanto arī tā dvīņubrālis no Spānijas – Seat Ateca. Abi auto izmantos līdzīgus tehniskos risinājumus, tostarp tie tiek ražoti vienā rūpnīcā Čehijā. Pircējiem svarīgākais jautājums – cik tad Škoda Karoq maksās? Tā cena būs, sākot no 18 600 eiro, un tas būs mazāk, nekā tiek prasīts par Seat Ateca. Arī, virzoties pa aprīkojuma un tehnikas variāciju kāpnēm, cenas zibenīgi nekļūs pārāk «karstas». Piemēram, izvēloties otro labāko aprīkojuma līmeņa Ambition ar 150 ZS jaudīgo 1,5 litru turbomotoru un septiņpakāpju DSG, Karoq maksās joprojām gana vilinošus 23 500 eiro. Savukārt, iesaiņojot šo pašu Karoq augstākajā Elegance mundierī un piešaujot klāt vēl pāris ekstras, summa aizlēks jau aiz 30 tūkst. eiro robežas. Lai tiktu pie pilnpiedziņas Karoq, kam komplektā tiek dots līdzi jaudīgākais 190 ZS divu litru dīzelis, jārēķinās vismaz ar 31 300 eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Auto

Populārākā jaunā vieglā automašīna desmit mēnešos Latvijā - Škoda Yeti

BNS, 20.11.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijā šogad desmit mēnešos populārākā jaunā vieglā automašīna bija Škoda Yeti, liecina Auto asociācijas apkopotie dati.

Šogad reģistrētas 434 jaunas Škoda Yeti automašīnas. Otra populārākā vieglā automašīna ar reģistrētiem 409 spēkratiem bija Volkswagen Golf, un tai seko Nissan Quashqai ar 400 jaunām automašīnām.

Ceturto un piekto vietu desmit mēnešos ieņēma Toyota RAV4 un Volkswagen Pasaat ar attiecīgi reģistrētiem 351 un 330 spēkratiem, savukārt sestajā vietā ierindojās Peugeot 3008 - reģistrētas 318 šādas automašīnas.

Septīto vietu 2014.gada desmit mēnešos ieņem Škoda Octavia ar 268 automašīnām, astoto - Volkswagen Jetta ar 233 spēkratiem, bet devītajā un desmitajā vietā ierindojušās Toyota Auris un Volkswagen Caddy ar 227 automašīnām.

Komentāri

Pievienot komentāru