Potenciālie Rail Baltica projektētāji gatavi piesaistīt vietējos piegādātājus

2017. gada 21. novembris plkst. 13:18
Autors: Rūta Lapiņa
Dalies ar šo rakstu

Uzsākot «Rail Baltica» projektēšanas fāzi, AS «RB Rail» tikās ar 30 Eiropas, tostarp Baltijas, dzelzceļa projektēšanas pakalpojumu sniedzējiem, lai uzklausītu un pārrunātu viņu pieredzi un vīziju par labāko praksi dzelzceļu būvprojektēšanā, ko varētu īstenot «Rail Baltica» projekta realizācijas gaitā. Visi klātesošie uzvēra, ka uzvarot iepirkumā, pasūtījuma izpildē tiks nodrošināta vietējo pakalpojumu sniedzēju iesaiste, tāpēc vietējiem uzņēmumiem jābūt gataviem šo iespēju izmantot, informē Komunikācijas un sadarbības ar valsts iestādēm vadītāj Ilze Rassa.

Tiekoties individuāli ar piegādātājiem no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Dānijas, Lielbritānijas, Beļģijas, Somijas, Spānijas, Francijas, Vācijas, Nīderlandes, Čehijas un ASV, «RB Rail» tos iepazīstināja ar projektu un tā gaidāmo iepirkumu laika plānu. Tikšanās laikā tika diskutēts par piegādātājiem nepieciešamajiem laika un darbaspēka resursiem, lai veiktu pilnīgu dzelzceļa posma būvprojektēšanu, un projekta pārvaldības metodes, kas nodrošinātu veiksmīgu visu uzdevumu realizāciju.

Pārrunāta arī nepieciešamā pieredze kvalitatīvai projekta īstenošanai, izcelti iespējamie riski projektēšanas procesā, kā arī runāts par to, kā tos novērst. Sarunas laikā potenciālie pakalpojuma sniedzēji pārrunāja nepieciešamo tehniskās un ekonomiskās vērtības izpēti jau pieejamajiem risinājumiem, būves informācijas modelēšanas (BIM jeb Building Information Modeling) ieviešanu un citus ar projektēšanu saistītus jautājumus.

«RB Rail» kā topošais pasūtītājs guvis vērtīgu ieskatu tirgus piedāvājumā, novērtējot piegādātāju kapacitāti un gatavību veikt kvalitatīvus un laika plānam atbilstošus projektēšanas darbus. Vienlaikus piegādātāji vērsa uzmanību uz, viņuprāt, lielāko izaicinājumu - iesaistīto pušu vadību un to apstiprināšanas un atļauju piešķiršanas procesus.

Nozares pārstāvji izrādīja gatavību izmantot BIM sistēmu, un ir uzkrājuši apjomīgu ekspertīzi arī inženierzinātnēs. Viņi atzina, ka projektēšanas darba gaitā BIM pielietojums ir nozīmīgs faktors veiksmīgas risku vadības un kvalitātes nodrošināšanai.

I. Rassa informē, ka «RB Rail» gatavojas izsludināt jaunus iepirkumus projektēšanas pakalpojumiem Igaunijā, Latvijā un Lietuvā jau tuvākās nedēļas laikā.

«RB Rail» ir daudznacionāls Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums, kas tika izveidots, lai īstenotu «Rail Baltica» projektu – pirmo šādā mēroga infrastruktūras projektu Baltijā. Tas ir centrālais «Rail Baltica» projekta koordinators. Tā galvenie uzdevumi ir dzelzceļa projekta izstrāde, būvniecība un mārketinga aktivitāšu realizācija. Projekts paredz izbūvēt ātrvilciena dzelzceļa līnijas infrastruktūru no Tallinas līdz Lietuvas/Polijas robežai.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds