Precizē kārtību tiešo maksājumu saņemšanai lauksaimniekiem 

Valdība otrdien, 28.aprīlī, precizējusi tiešo maksājumu piešķiršanas kārtību lauksaimniekiem, pagarinot atsevišķu iesniegumu iesniegšanas termiņu, precizējot zālāju masas novākšanas prasību un precizējot nosacījumu, kā noteikt gadu, kad juridiskas personas saimniecība uzskatāma par gados jauna lauksaimnieka dibinātu, informē Zemkopības ministrija.

Žanete Hāka, 28.4.2015

Tā kā šogad pagarināts vienotā iesnieguma iesniegšanas termiņš, tad valdība noteikumos precizējusi iesniegumu iesniegšanas termiņu arī mazo lauksaimnieku atbalsta shēmas dalībniekiem - līdz 15.jūnijam. Tāpat valdība arī līdz 1.maijam pagarinājusi termiņu iesniegumam lauku bloku precizēšanai, lai lauku bloku kartēs paspētu iekļaut informāciju un precizējumus, kas var rasties tādēļ, ka šogad lauksaimniekiem būs pienākums deklarēt visu lauksaimniecības zemi un zaļināšanas maksājums (par klimatam un videi labvēlīgu lauksaimniecības praksi) paredz prasību deklarēt ekoloģiski nozīmīgo platību.

Precizēts arī, ka līdz 15.augustam nopļautajai zālei jābūt novāktai neatkarīgi no pļaušanas reižu skaita. Tas nozīmē, ka nopļautā zālē ir jānovāc līdz 15.augustam. Taču, veicot pļaušanu pēc 15.augusta, nopļauto zāli var atstāt uz lauka.

Ir precizēts arī nosacījums gada noteikšanai, kad juridiskas personas saimniecība uzskatāma par gados jauna lauksaimnieka dibinātu. Par saimniecības dibināšanas gadu uzskatāms gads, kurā gados jauna lauksaimnieka kontrolē esošā zemnieku saimniecība vai kapitālsabiedrība iesniedz iesniegumu valsts vai ES maksājumiem, reģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā saimnieciskās darbības veicēja, norādot lauksaimniecisko darbību kā darbības veidu, vai deklarē lauksaimnieciskās darbības ieņēmumus VID.

Noteikumi stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

 

No šīs sadaļas

Pērn VAS Latvijas dzelzceļš apgrozījums sasniedzis 224,9 miljonus eiro (2013.gadā - 218...

Par godu uzņēmuma 150 gadu jubilejai, alus darītava Aldaris radījusi jaunu alus...

AS Pasažieru vilciens (PV) šā gada pirmajā ceturksnī strādājusi ar 148,7 tūkstošu...

AS Ventspils nafta meitas uzņēmums SIA Ventspils nafta termināls (VNT) 2015. gada...

Eiropas un Āzijas loģistikas ķēdes attīstībā iegūtu abas puses
...

Meža nozarei gatavo stratēģisko attīstības plānu nākamajiem gadiem, joprojām ir vieta papīrmalkas...

Ja netiks panākta vienošanās par īpašumu atpirkšanu projekta Rail Baltica sakarā,...

ASV motociklu ražošanas uzņēmums Harley-Davidson Motor Co. valstī atsaucis gandrīz 46 000...

Aprīļa sākumā Vidzemē Valsts policijas darbinieki aizturēja kokvedēju, kurā bija iekrauti nelikumīgā...

Pērn pirmo reizi kopš 2009.gada ir samazinājusies Latvijas pārtikas un lauksaimniecības produktu...