Precizēs transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanas noteikumus 

Valsts sekretāru sanāksmē 6.augustā izsludināti grozījumi Ministru kabineta (MK) 2010.gada 2.februāra noteikumos Transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanas un atjaunošanas kārtība un vadītāja apliecības izsniegšanas, apmaiņas, atjaunošanas un iznīcināšanas kārtība, informē Satiksmes ministrija.

Žanete Hāka, 06.8.2015

Grozījumi saistīti ar to, ka Latvijai jāievieš Eiropas Komisijas 2014.gada 1.jūlija Direktīva 2014/85/ES, kurā noteiktas prasības par braukšanas ieviešanu tuneļos transportlīdzekļu vadīšanas tiesību iegūšanas vadīšanas un teorētiskajos eksāmenos, kā arī precizēti nosacījumi par vadīšanas eksāmenu kārtošanu ar transportlīdzekļiem, kuriem ir automātiskā pārnesumkārba.

Atbilstoši iepriekš pieņemtajiem grozījumiem Ceļu satiksmes likumā, noteikumos papildus paredzēts nosacījums transportlīdzekļu vadīšanas tiesību iegūšanai un atgūšanai personām, kurām ir dzēsta vai noņemta kriminālā vai administratīvā sodāmība par šā likuma 22.panta 11 daļā minētajiem nodarījumiem, proti, kas saistīti ar ierobežojumiem iegūt vadīšanas tiesības un transportlīdzekļu vadītāja apliecību.

Tāpat noteikumu projektā, ir izdarīti grozījumi, kas saistīti ar vadītāju apliecību pārņemšanu un kas nepieciešami, lai izvairītos no augstākas kategorijas un zemākas kategorijas jēdzienu lietošanas. Tāpat precizēti atsevišķu transportlīdzekļu kategoriju piešķiršanas nosacījumi.

Ņemot vērā, ka Eiropas Parlamenta un Padomes 2006.gada 20.decembra Direktīva 2006/126/EK par vadītāju apliecībām pastāvīgo dzīvesvietu kā nosacījumu dokumenta saņemšanai attiecina tikai uz vadītāja apliecību, projektā ir atcelts ierobežojums saņemt braukšanas mācību atļauju personām, kurām pastāvīgā dzīvesvieta nav Latvijā.

Nolūkā papildus pārliecināties par apmainīto ārvalstu vadītāja apliecību statusu, noteikts, ka visas ārvalstīs izdotās apmainītās vadītāja apliecības tiek nosūtītas izdevējvalstij vai izdevējvalsts kompetentajām institūcijām.

Papildus noteikumu projektā izdarīti arī citi tehniski precizējumi.

 

Jau pirms Saeimas vēlēšanām Jaunā Konservatīvā partija solīja, ka visas trīs Latvijas lielās ostas ir jāpaliek zem valsts jumta, tādēļ ASV sankcijas pret Aivaru Lembergu un vairākām juridiskajām personām ir uzlūkojamas kā politisko solījumu pildīšana un vienlaikus politiskās varas pārvēršana ekonomiskajā.