Precizēta - Rīgas lidostā visbiežāk pasažieriem jāatvadās no nažiem, šķērēm un šķiltavām

2015. gada 08. janvāris plkst. 11:03
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Dārgi dzērieni, ko dažādu iemeslu dēļ nav izdevies savlaicīgi izņemt no rokas bagāžas, šķiltavas un naži - tās ir tikai dažas lietas, ko, ejot cauri drošības vārtiņiem lidostās, bez liekiem jautājumiem lidostas Drošības departamenta darbinieki liek izmest atkritumu tvertnē. Lai arī cik dārgas būtu lietas, tās visas tiek nodotas utilizācijai. Turklāt atsavināto lietu daudzums nesamazinās, ceturtdien raksta laikraksts Diena.

Jaunākā statistika liecina, ka visbiežāk atsavinātie priekšmeti ir naži ar asmeni virs sešiem centimetriem, arī šķēres, kuru griežamā daļa pārsniedz sešus centimetrus. Atsavināto priekšmetu līderpozīcijās ir arī šķiltavas un to degviela. Lidostas Rīga pārstāve Sarmīte Rinmane norāda, ka pēdējo mēnešu aktuālākā lieta, kas tiek izmesta atkritumos pie drošības vārtiņiem, ir brīnumsvecītes.

Dārgās lietas topā pirmās vietas neieņem, tomēr arī to ir daudz. Joprojām sarežģījumus rada ierobežojumi šķidruma pārvadāšanā. Lai gan S. Rinmane atzīst, ka pasažieri kļuvuši daudz informētāki nekā pirms pāris gadiem, tāpat ir gana daudz tādu, kas dažādu iemeslu dēļ par ierobežojumiem piemirst. Ir arī tādi, kas līdz galam neizprot - tas, ka 150 mililitru tilpuma krēms līdz pusei ir izlietots, vēl nenozīmē, ka to drīkst pārvadāt. Lidostas Drošības departamenta darbinieki skatās uz tilpumu, kas ir norādīts uz iepakojuma. Lidostas pārstāve arī atklāj, ka bieži lietas nākas atsavināt tiem ceļotājiem, kas izmanto čarterreisus, dodoties atpūtas braucienos. «Viņi tik bieži nelido, tāpēc ar šiem aizliegumiem saskaras retāk. Cilvēkiem, kuri lido bieži un dodas biznesa braucienos, informācija par aviopārvadājumos aizliegto priekšmetu un šķidrumu daudzumu ir zināma, līdz ar to viņiem problēmas tas nerada,» secina S. Rinmane.

Visas atsavinātās vielas, lietas un šķidrumi lidostā Rīga tiek nodoti utilizācijai.

Visu rakstu Atvadas pirms pacelšanās lasiet ceturtdienas, 8. janvāra, laikrakstā Diena (7. lpp.)!

Precizēti institūciju nosaukumi 1. un 3. rindkopā

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām