Foto

Preiļos uzsāk jaunas koģenerācijas stacijas būvi

Gunta Kursiša, 08.08.2012

Preiļu domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs un SIA Seces koks valdes loceklis Ēriks Fricsons

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Preiļos otrdien ielikti pamati 1,15 megavatu (MW) jaudīgas biomasas koģenerācijas stacijai, kuras celtniecību cerēts pabeigt šā gada novembrī.

Paredzēts, ka nākotnē, pārstrādājot atjaunojamos energoresursus – koksnes un lauksaimniecības atkritumus –, biomasas koģenerācijas stacija nodrošinās elektroenerģiju un siltumenerģiju Preiļu iedzīvotājiem.

Projekta attīstītāja ir Aizkrauklē bāzētā SIA Seces koks. Līdz šim aptuveni 15 gadus uzņēmums darbojās kokapstrādes jomā, bet patlaban paplašina darbību arī katlu māju attīstībā ar koģenerāciju, kur enerģija tiek iegūta, dedzinot koksnes atkritumus – šķeldu. SIA Seces koks sadarbības partneris šajā projektā ir būvniecības uzņēmums SIA RRKP būve, kas projektā izmantos no Austrijas uzņēmuma Agro Forst & Energietechnik GmbH un Itālijas firmas Turboden ražotas iekārtas.

Sākotnēji koģenerācijas stacijas būve tika paredzēta Aizkrauklē, tomēr Preiļi šo iespēju izmantojuši ātrāk. Stacijas būvnieka SIA RRKP būve valdes priekšsēdētājs Aigars Kalniņs neizslēdz iespēju, ka drīzumā stacija varētu tikt būvēta arī Aizkrauklē.