Premjeram Ķipura aizturēšana bijis pārsteigums

2011. gada 18. maijs plkst. 9:49
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

SIA Jelgavas pilsētas slimnīca valdes locekļa, Jelgavas domes deputāta un partijas Jaunais laiks biedra Andra Ķipura aizturēšana par iespējamu saistību ar kukuļošanu premjeram Valdim Dombrovskim bijis pārsteigums. Tā viņš atzīmēja intervijā Latvijas Radio.

Viņš norādīja, ja informācija izrādīsies patiesa, tad A.Ķipurs tiks izslēgts no partijas. Tomēr pagaidām netiek izslēgts arī variants, ka notikušais ir provokācija.

DB jau rakstīja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesa ietvaros saistībā ar kukuļošanu aizturējis SIA Jelgavas pilsētas slimnīca valdes locekli un slimnīcas nodaļas vadītāju, kā arī divus komercuzņēmumu vadītājus.

SIA Jelgavas pilsētas slimnīca mājaslapā kā vienīgais valdes loceklis minēts Andris Ķipurs. A.Ķipurs ir arī Jelgavas domes deputāts un kandidējis no partijas Jaunais laiks saraksta.

Patlaban KNAB rīcībā esošie pierādījumi liecina, ka SIA Jelgavas pilsētas slimnīca valdes loceklis, būdams valsts amatpersona, laikā no 2010.gada novembra līdz šā gada 13.maijam no divu komercuzņēmumu valžu priekšsēdētājiem pieņēmis kukuļus ne mazāk kā 3,7 tūkst. Ls apmērā saistībā ar slimnīcas iepirkto medicīnas aprīkojumu. Savukārt slimnīcas nodaļas vadītājs, būdams pašvaldības iestādes darbinieks, kas nav valsts amatpersona, no komercuzņēmumu vadītājiem pieprasījis un pieņēmis 300 Ls.

Patlaban aizdomās turētajiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, DB informēja KNAB pārstāve Ieva Karlsberga.

Kriminālprocess ierosināts šā gada 13.maijā par SIA Jelgavas pilsētas slimnīca amatpersonu iespējami prettiesiskām darbībām saistībā ar slimnīcas veiktajām iepirkumu procedūrām slimnīcas vajadzībām.

Kā liecina informācija VID pieejamā amatpersonu deklarācijā, A.Ķipuram pieder māja Jelgavā, vieglā automašīna Honda-CRV 2005. gada izlaiduma un piekabe MAZ.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām