Premjeram pašlaik labi visi ministri

2011. gada 09. marts plkst. 9:23
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Vieniem ministriem nesanāk reformas, citiem gadās neapdomīgi izrunāties, tomēr izmaiņas netiek plānotas.

Premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība) neplāno izmaiņas valdības sastāvā un ar šo komandu vēlas nostrādāt kopā četrus gadus. Tādējādi Vienotības valdes loceklis Edgars Jaunups ar piedāvājumu pēc budžeta grozījumu pieņemšanas valdībā ienest jaunus vaibstus var palikt mazākumā, raksta Diena.

Taču ministru vērtēšana notiek publiskajā telpā, kurā lielāka uzmanība ir pievērsta tiem valdības locekļiem, kuri neapdomīgi izteikušies vai pārteikušies, nekā tiem, kuru vadītajās nozarēs nenotiek nepieciešamās reformas. Ja E.Jaunups būtu premjers, viņš nomainītu tieši tos ministrus, kuri nespējot veikt reformas, nevis, piemēram, ekonomikas ministru Arti Kamparu, kura kļūdas mediji īpaši pamana.
Dažuprāt, šī uzmanība saistīta ar atsevišķām interešu grupām, taču ekonomikas ministra kompetence, iespējams, neesot tik augstā līmenī, lai argumentēti cīnītos pret uzbrukumiem, raksta laikraksts.

Ministru darbības izvērtēšana ir premjera un viņa partijas kompetencē, atgādināja Ilze Viņķele (Vienotība), kura ir gatava aizstāvēt finanšu ministru Andri Vilku, kura demisiju tagad vēlas Zemnieku saeima.

Savukārt Par Labu Latviju! frakcijas vadītājs Edgars Zalāns norāda, ka apvienība sagaida no valdības kā komandas piedāvājumu, kā attīstīt valsti, un ar šādiem priekšlikumiem esot jānāk premjeram un ekonomikas ministram. Ja tāda plāna nebūšot, atsevišķu ministru maiņa neko nedošot.

Nedēļas nogalē paies divi gadi, kopš V.Dombrovskis vada valdību, un tikpat ilgi kopā ar viņu strādā arī pieci ministri – A.Kampars un Linda Mūrniece (Jaunais laiks), Uldis Augulis, Raimonds Vējonis un Jānis Dūklavs (ZZS).
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi