Premjeram personīgi noklausīšanās bažas nerada

2011. gada 23. marts plkst. 9:12
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

«Noklausīšanās man personīgi bažas neradītu, tomēr, ja apstiprināsies ziņas, ka nesankcionēti notiek politiķu vai citu personu noklausīšanās, šī lieta būs sistēmiski jāsakārto,» raidījumā 900 sekundes norādīja premjers Valdis Dombrovskis.

Jāatgādina, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājs Juris Jurašs apgalvo, ka biroja vadītājs Normunds Vilnītis vairākkārt lūdzis prettiesiski noklausīties politiķu telefonsarunas.

V.Dombrovsksi nevarēja nosaukt konkrētus politiķu vārdus, kuru sarunas, iespējams, ir noklausītas. Viņš norādīja, ka daudzas lietas par ko tiek runāts Ģenerālprokuratūra ir klasificējusi un komentēt tās nevar. Taču premjers pieļauj, ka viņam ir zināma daļa no informācijas, bet tā neesot visa.

«No Juraša izteikumiem izriet tas, ka ir bijis uzdots noklausīties sarunas, bet KNAB atteicies to darīt. Tas vieš zināmu pārliecību, ka šāda veida nesankcionētas noklausīšanās nenotiek,» atzīmēja Ministru prezidents.

Viņš arī skaidroja, ka konflikts starp KNAB darbiniekiem un N.Vilnīti velkas vairāk nekā gadu un tas parādot N.Vilnīša vadības stilu. Savukārt izveidotā komisija, kas vērtē KNAB šefa atbilstību ieņemamajam amatam, varētu līdz maijam sniegt izvērtējumu un nākt klajā ar attiecīgu rekomendāciju. Komisijai būs jāvērtē arī J.Juraša paustie izteikumi.

Uz jautājumu, vai labākais veids, kā uzlabot KNAB darbu, ir paziņot šādas lietas atklāti, V.Dombrovskis norādīja, ja ir problēmas, tad tās ir jārisina un, ja šāda veida pārkāpumi ir konstatēti, tad par tiem jārunā un mēģināt tos slēpt neesot nekāda pamata.

Premjers arī piebilda, ka uz iepriekšējo daudzo sūdzību un pārmetu fona jauni pārmetumi neesot nekas jauns. Zinām, ka jau iepriekš KNAB darbinieki nosūtījuši sūdzības ar daudziem iespējamiem N.Vilnīša pārkāpumiem.
DB jau rakstīja, ka ar iespējamo nesankcionēto noklausīšanos J. Jurašs paziņoja otrdien, 22. martā, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijas sēdē. Pats N. Vilnītis šādus pārmetumus noraida.
 

Dalies ar šo rakstu