Premjers: algu paaugstināšana birojā papildus līdzekļus neprasīs

2011. gada 02. marts plkst. 8:59
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Algu paaugstināšanai Ministru prezidenta un dažos ministru birojos papildu līdzekļi budžetā neesot prasīti, intervijā raidījumam 900 sekundes norādīja premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība).

Viņš skaidroja, ka paaugstināšana veikta, pārdalot Valsts kancelejas budžeta līdzekļus. Tas nozīmējot, ka notikusi jau esošu līdzekļu pārdale.

Premjers arī atzīmēja, ka premjera biroja darbiniekiem kopš 2009.gada algas samazinātas par 40% līdz 50%. Tomēr algas netiktu paaugstinātas, ja nebūtu notikušas izmaiņas likumdošanā un padomnieki netiktu iekļauti vienotajā atalgojuma sistēmā. Premjers paskaidroja, ka pēc iekļaušanās atklājies, ka algu līmenis esot zem attiecīgās kategorijas minimālā sliekšņa.

V.Dombrovskis neatbildēja uz jautājumu, vai algu paaugstināšana šobrīd ir ētiska. Viņš vien piebilda, ka tā veikta saskaņā ar pieņemto likumu.

DB jau rakstīja, ka Saeima pagājušā gada oktobrī akceptēja grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu darbinieku atlīdzības likumā.

Līdz 2011.gada februārim premjera konsultatīvajām amatpersonām atalgojums tika noteikts koeficienta 0,6 apmērā no Ministru prezidenta algas. Taču parlamenta veiktie grozījumi Atlīdzības likumā paredz arī Ministru prezidenta biroja darbinieku iekļaušanu vienotā sistēmā ar atbilstošas mēnešalgas grupas un kvalifikācijas pakāpes piemērošanu.
Normatīvais regulējums paredz, ka premjera biroja padomnieka mēnešalgai jābūt 1,16 tūkst. Ls līdz 1,6 tūkst. Ls, savukārt biroja vadītāja mēnešalgai no 1,46 tūkst. Ls līdz 1,71 tūkst. Ls.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām