Premjers mudina sakārtot mājaslapās pieejamo informāciju

2011. gada 25. janvāris plkst. 16:54
Autors: Mārtiņš Apinis
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis uzdevis ministrijām un to padotības iestādēm uzlabot mājaslapās pieejamo informāciju, norādot institūcijas apmeklētāju pieņemšanas kārtību, kā arī publicējot pilnu darbinieku kontaktu katalogu, informē premjera preses dienests

«Aicinu šo informāciju publicēt pārskatāmā un mājaslapu lietotājiem ērti pieejamā vietā,» rezolūcijā uzsver V.Dombrovskis.

Iesniegumu likums paredz, ka iestādēm ir jābūt pieejamām apmeklētājiem – apmeklētāju pieņemšanas laikus un kārtību nosaka iestādes vadītājs, nodrošinot, lai apmeklētāji tiek pieņemti pēc iespējas viņiem izdevīgākā laikā.

Tāpat normatīvais regulējums paredz ierēdņu un darbinieku kontaktinformācijas publicēšanu mājaslapās, norādot amatpersonu vārdu, uzvārdu, amatu, tālruņa numuru un e-pasta adresi. Nereti iedzīvotāji un nevalstisko organizāciju pārstāvji aicinājuši publiskot plašāku informāciju, lai nepieciešamības gadījumā būtu iespējams sazināties ar konkrētu amatpersonu, kura, piemēram, atbild par konkrēta likumprojekta sagatavošanu.

Pēc centrālo valsts pārvaldes iestāžu mājaslapu apsekošanas tika konstatēts, ka vairāku ministriju tīmekļa vietnēs nav norādīta apmeklētāju pieņemšanas kārtība vai ziņas sniegtas nepilnīgi. Tāpat divos gadījumos konstatēts, ka kontaktu katalogā ievietota tikai vispārīga kontaktinformācija par struktūrvienībām kopumā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām