Premjers: pēc mēneša bezdarbs samazināsies

2011. gada 23. februāris plkst. 8:55
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Prognozes liecinot, ka - līdzīgi kā pagājušajā gadā - pēc marta bezdarbs kļūšot mazāks, intervijā raidījumam 900 sekundes norādīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (Vienotība, attēlā).

Premjers arī piebilda, ja bezdarbs turpinās samazināties un arī ekonomiskie procesi turpināsies, kā arī saglabāsies tautsaimniecības attīstības tendences, tad Latvijas iedzīvotāji, pieaugot nodokļiem, nabadzīgāki nekļūšot.

Runājot par budžeta konsolidāciju 50 milj. Ls apmērā, premjers atzīmēja, ka uzsvars sākotnēji tika likts uz izdevumu samazinājumu, taču koalīcijas sarunās panākta vienošanās, ka tomēr tiks palielināta ieņēmumu bāze. V.Dombrovskis uzsvēra, ka, palielinot akcīzes nodokli alkoholam un tabakas izstrādājumiem, Latvijas iedzīvotāji nabadzīgāki nepaliks, jo tās tomēr neesot pirmās nepieciešamības preces. Savukārt lēmums nepaaugstināt akcīzes nodokli degvielai saistīts ar tautsaimniecības attīstību.

V.Dombrovskis atzīmēja, ka budžeta grozījumus valdība Saeimā plāno iesniegt martā, lai pirms Lieldienām parlaments tos varētu apstiprināt. Plānots, ka budžeta grozījumi stāsies spēkā 1.maijā. Savukārt starptautiskie aizdevēji varētu Latvijā ierasties marta otrajā pusē vai marta beigās.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām