Premjers sarakstījis grāmatu Kā Latvija pārvarēja finanšu krīzi

2011. gada 20. maijs plkst. 17:15
Autors: Jānis Rancāns
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Nākošajā piektdienā Rīgā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un ekonomists Anders Aslunds prezntēs kopīgi sarakstīto grāmatu «Kā Latvija pārvarēja finanšu krīzi» («How Latvia Came through the Financial Crises»).

Grāmatā analizēti apstākļi un lēmumi, kas izraisīja maksātspējas krīzi Latvijā 2008. gada nogalē, un to, kā tā tika pārvarēta – kā Latvijas valdība rīkojās finansiālās krīzes ietekmē, kā tika pieņemti lēmumi, kas valsti atveda atpakaļ uz izaugsmes ceļa.

Starptautiski pazīstami ekonomisti un eksperti atzinuši Latviju kā paraugu ekonomiskās krīzes pārvarēšanā, uzskata V. Dombrovskis. Valdība īsā laikā periodā ir īstenojusi būtisku budžeta konsolidāciju un strukturālās reformas, lai panāktu pakāpenisku, stabilu un ilgtspējīgu valsts attīstību. «Savu pieredzi vēlamies nodot Latvijas un starptautiskajai sabiedrībai, atjaunojot Latvija labo vārdu pasaulē», skaidroja Ministru prezidents.

Pirmā grāmatas prezentācija notiks 27. maijā, plkst. 12.00, Rīgas ekonomikas augstskolas telpās. Pasākumā aicināti piedalīties ekonomikas eksperti, augstskolu mācībspēki, politiķi, sociālie partneri un nevalstisko organizāciju pārstāvji, vēstnieki, uzņēmēji un citi.

Db.lv jau vēstīja, ka pērnā gada nogalē britu nedēļas žurnāla Economist Centrālās un Austrumeiropas korespondents Edvards Lūkass izvērtējis gada spilgtākos varoņus un notikumus Austrumeiropas ekonomikā un politikā, un uzskata, ka par gada politisko izdzīvošanu Hudini balvu pienākas Latvijas premjerministram Valdim Dombrovskim.

Ungāru izcelsmes amerikāņu burvju mākslinieka, kurš kļuva slavens meistarīgi izkļūstot no sarežģītām situācijām, Harija Hudini vārdā nosauktā balva Dombrovskim pienāktos, jo viņam izdevās «īstenot milzīgākos taupības pasākumus, kādi vien redzēti Eiropā pēdējās desmitgadēs», bet saglabāt vēlētāju uzticību. «Ja viņš nogurst no Latvijas politikas, viņu ar atplestām rokām laipni sagaidīs Īrijā,» padomu Latvijas premjeram dod Economist žurnālists.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām