Primeksa betons uzvarējis ASV inovāciju konkursā

2012. gada 23. februāris plkst. 17:25
Autors: LETA
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Betona grīdu ražotāja SIA Primekss izstrādātais sīkstais un neplaisājošais Prime Composite betons ir uzvarējis pasaules lielākās betona tehnoloģiju izstādes World of Concrete Lasvegasā, ASV, inovatīvāko produktu grupā, biznesa portālu Nozare.lv informēja Primeksa valdes priekšsēdētājs Jānis Ošlejs.

Prime Composite betons inovatīvāko produktu kategorijā ir ieguvis Winner of Editors Choice balvu. Ošlejs skaidroja, ka šo balvu piešķir starptautisko būvniecības žurnālu redaktori. Vēl inovatīvāko produktu kategorijā balvas piešķir izstādes apmeklētāji un betona eksperti.

«Mums tas ir ļoti nozīmīgs panākums, jo World of Concrete ir vienīgā nozīmīgā betona izstāde pasaulē, līdz ar to par piedāvāto produktu ir ļoti liela interese no visām pasaules malām. Iegūtā balva dos mūsu produktam Prime Composite pārliecinoši lielāku atpazīstamību pasaulē, un tas ļaus uzņēmumam augt vēl straujāk,» uzsvēra Ošlejs.

Viņš piebilda, ka Prime Composite pasaulē nav analoģisku izstrādājumu un šī betona tehnoloģija ir aizsargāta ar patentu.
«Prime Composite ir ļoti lieli panākumi Skandināvijā - Zviedrijā un Norvēģijā pagājušajā gadā 60% līdz 70% noliktavu, rūpnīcu un lielveikalu tika būvēti ar šo videi draudzīgo tehnoloģiju, tāpat Prime Composite ir populārākā grīdu izbūves tehnoloģija arī Somijā, Igaunijā un Lietuvā. Esam ļoti priecīgi, ka arī ASV novērtē Latvijā radīto videi draudzīgo betona tehnoloģiju,» sacīja Primeksa pārstāvis.

1997.gadā izveidotais Primekss vairāku gadu garumā ir veicis ieguldījumus izpētē, kas uzņēmumam ļāva attīstīt patentētu tehnoloģiju Prime Composite plānāku un izturīgāku, intensīvai lietošanai paredzētu bezšuvju betona grīdu ieklāšanai. Salīdzinājumā ar tradicionālajām betona ieklāšanas metodēm Prime Composite ļauj samazināt oglekļa dioksīda izmešus līdz 50% un vairāk, vienlaikus būtiski uzlabojot kvalitāti.

Primeksa meitas uzņēmumi strādā visās Baltijas un Skandināvijas valstīs, Polijā, Izraēlā un Lielbritānijā, bet sadarbības partneri, kas izmanto Prime Composite tehnoloģiju, - arī Vācijā un citviet pasaulē. Prime Composite ir izmantots IKEA, John Deere, Schenker, ProLogis, Depo un daudzu citu pasaulē zināmu uzņēmumu grīdu izbūvē.

SIA Primekss 2010.gadā strādāja ar 2,75 miljonu latu apgrozījumu un 345 073 latu zaudējumiem, bet 2009.gadā uzņēmums strādāja ar 3,08 miljonu latu apgrozījumu un 978 676 latu zaudējumiem.
Primeksa konsolidētais apgrozījums 2010.gadā bija 5,6 miljoni latu, un uzņēmums strādāja ar 675 639 latu konsolidētajiem zaudējumiem. 2009.gadā uzņēmuma konsolidētais apgrozījums bija 5,24 miljoni latu un tas cieta 1,04 miljonu latu konsolidētos zaudējumus.

2010.gadā Primekss piesaistījis 1,4 miljonu eiro (0,98 miljonu latu) riska kapitāla investora BaltCap finansējumu.
Primeksa 100% īpašnieks ir Prime Holdings.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām