Pro Kapital Grupp akcijas NASDAQ OMX Baltijas biržā tiks kotētas šomēnes 

No 2012. gada 23. novembra NASDAQ OMX Baltijas biržā tiks iekļautas Igaunijā reģistrētās Baltijas nekustamā īpašuma attīstības kompānijas Pro Kapital Grupp akcijas.

Dienas Bizness, 16.11.2012

Iepriekš kompānija atcēla jaunemitēto akciju publisko piedāvājumu dēļ nepietiekama pieprasījuma par to cenu, kāda būtu pieņemama kompānijas akcionāriem.

«Esam gandarīti par Pro Kapital Grupp lēmumu. Kotēt uzņēmuma akcijas biržā ir izdevīgi arī tad, kad vēl netiek veikts akciju publisks piedāvājums; akciju iekļaušana biržā sniedz rīcības brīvību un nodrošina likviditāti līdzšinējiem uzņēmuma akcionāriem,» teica Daiga Auziņa-Melalksne, NASDAQ OMX Baltijas tirgus Biržu daļas vadītāja.

 

Pro Kapital Grupp valdes priekšsēdētājs Paolo Michelozzi piebilda, ka uzņēmumam ar vairākiem simtiem akcionāru kotācija biržā ir loģisks solis, turklāt tā dos iespēju nākotnē operatīvi veikt kapitāla piesaisti tiklīdz tirgos būs tam piemēroti apstākļi.

 

«Uzņēmums strādā pie vairākiem apjomīgiem biznesa projektiem un informācija par to finansēšanu tiks sniegta biržā. Plānojot piesaistīt investīcijas uzņēmuma pašu kapitālā ir svarīgi, lai mūsu akcijas būtu kotētas biržā. Mēs apņemamies arī pildīt publiska, biržā kotēta uzņēmuma pienākumus,» teica Michelozzi.

Pro Kapital Grupp ir Igaunijas nekustamo īpašumu attīstītājs, kas veic komerciālo un dzīvojamo nekustamo īpašumu projektu attīstību Igaunijas, Latvijas un Lietuvas galvaspilsētās.

2012. Gada augustā uzņēmums izziņoja akciju publisko piedāvājumu, taču tas tika atsaukts, jo akcionāru noteiktajā cenas diapazonā netika saņemts pietiekams piedāvājumu skaits. Šobrīd kompānijas īpašumu portfelī ir 11 objekti (galvenokārt dzīvojamie un mazumtirdzniecības objekti), kas novērtēti 180 miljonu eiro apmērā.