Prognozē ārvalstu darbaspēka piesaisti lauksaimniecībā jau nākamgad

2017. gada 20. decembris plkst. 10:23
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Latvijas laukos ārvalstu darbaspēka piesaiste ir gandrīz neizbēgama, un tas varētu notikt jau nākamgad, šorīt intervijā LNT raidījumā «900 sekundes» prognozēja biedrības «Zemnieku saeima» vadītājs Juris Lazdiņš.

Viņš norādīja, ka laukos samazinās cilvēku skaits, tādēļ lauksaimniekiem darbaspēka trūkums ir ļoti aktuāla problēma. Par ārvalstu darbaspēka piesaisti tiek diskutēts vairākus gadus, un Lazdiņš prognozēja, ka ārvalstu darbaspēku lauksaimniekiem nāksies piesaistīt jau nākamgad.

Pēc viņa teiktā, tuvākās kaimiņvalstis - Ukraina un Baltkrievija - varētu būt tās valstis, no kurām tiks piesaistīts darbaspēks. Taču par konkrētu skaitu strādnieku vēl ir pārragri izteikt prognozes.

«Zemnieku saeima» ir dibināta 1999.gadā. «Zemnieku saeimas» biedri ir gandrīz 900 mazas un lielas saimniecības no visas Latvijas, kas kopā apsaimnieko vairāk nekā 500 tūkstošus hektāru lauksaimniecībā izmantojamās zemes (augkopība 54%, piena lopkopība 38%, citas nozares 8%) un savās saimniecībās nodrošina darbu vairāk kā 4000 darbiniekiem.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds