Prognozē darījumu skaita pieaugumu nekustamā īpašuma tirgū

2011. gada 03. maijs plkst. 11:46
Dalies ar šo rakstu

Tuvojoties vasarai, palielinājies nekustamā īpašuma pārdošanas darījumu skaits Rīgas centrā. Pieaugusi arī Krievijas pilsoņu interese par uzturēšanās atļaujām, atskaitās kompānija Balsts.

Salīdzinot darījumu skaitu Rīgas centrā šī gada aprīlī ar iepriekšējā gada aprīli, tas esot pieaudzis par 100 %. Šādas tendences nepārprotami liecina par tirgus situācijas uzlabošanos.

Vērojot pēdējo mēnešu tendences, kā arī Zemesgrāmatas datus, Balsts prognozē darījumu skaita pieaugumu. 2011.gada februārī darījumu skaits bija par 36% lielāks nekā 2011.gada janvārī, un attiecīgi 2011.gada martā tas bija par 24% lielāks nekā 2011.gada februārī.

Dzīvokļu tirgū nav novērotas būtiskas cenu pārmaiņas. Pēc Balsta sniegtās informācijas, sērijveida dzīvokļu vidējā cena aprīlī bijusi 645 eiro/m2, bet 1100 eiro/m2 vidēji maksājuši dzīvokļi Rīgas centrā.

Īres segmentā bija vērojams neliels cenu kāpums 5 – 10% apmērā, kas saistīts ar apkures sezonas beigšanos un potenciālo īrnieku aktivitātes paaugstināšanos. Jau šobrīd uz vasaras sezonu ir rezervēti visi labākie piedāvājumi Jūrmalā. Šī iemesla dēļ atlikušo piedāvājumu īres cena varētu celties, jo, pēc kompānijas speciālistu domām, daudzi atpūtnieki būs gatavi maksāt vairāk, lai vasaras mēnešos viņiem būtu iespēja apmesties jūras tuvumā.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām