Likumi

Prognozē kārtējo starptautisko skandālu

Kārlis Vasulis, speciāli DB, 03.02.2016

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras ieskatā Ekonomikas ministrija pārāk steidzas ar AS Latvijas gāze sadalīšanu un pieļauj, ka valsti sagaida tiesvedība ar uzņēmuma akcionāriem, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Neņemot vērā AS Latvijas gāze (LG) vadītāja Aigara Kalvīša un sociālo partneru iebildumus, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdien nepiekrita pagarināt LG aktīvu pārdošanu, skatot grozījumus Enerģētikas likumā, līdz ar to spēkā paliek lēmums par LG sadalīšanu līdz 2017. gada 3. aprīlim.

Vienlaikus komisijas sēdē atbalstu guva deputāta Edvarda Smiltēna (Vienotība) priekšlikums, kas paredz pienākumu LG nodrošināt trešo pušu piekļuvi gāzes sadales sistēmai. Ja parlaments pieņems grozījumus komisijas atbalstītajā redakcijā, tad trešās puses gāzes sadales sistēmai varēs pieļūt agrāk par iecerēto gāzes tirgus liberalizāciju 2017.gada aprīlī, atļaujot patērētājiem importēt gāzi no ārvalstīm un panākot vienošanos ar LG par sadales infrastruktūras izmantošanas maksu. Komisija gala lēmumu par grozījumu virzīšanu izskatīšanai Saeimas plenārsēdē plāno pieņemt šodien, bet galīgajā lasījumā grozījumus varētu pieņemt 11. februārī.

Visu rakstu Prognozē kārtējo starptautisko skandālu lasiet 3. februāra laikrakstā Dienas Bizness.