Prognozē lielāku pieprasījumu pēc īpašumiem Mežaparkā un Jūrmalā

2011. gada 07. jūnijs plkst. 11:04
Dalies ar šo rakstu

Runas par krasu tirgus aktivizēšanos ir stipri vien pārspīlētas. Ir vērojama pastiprināta interese no nerezidentu puses, taču uz kopējā fona izmaiņas nav pārlieku pamanāmas, uzskata uzņēmumu grupas Balsts vadītājs Aigars Zariņš.

Darījumu skaits palielinājās līdz martam, kopumā – uz pusi, taču pēdējos mēnešu tas stabili turas vienā līmenī. Šis esot stabilizācijas gads.

Līdz šim nerezidenti varēja iegūt uzturēšanās atļauju, ja iegādājās īpašumu Latvijā par vismaz 150 tūkst. eiro. Pašreizējie Imigrācijas likuma grozījumi paredz, ka īpašuma kadastrālajai vērtībai jābūt vismaz 30 tūkst. latu, ja tas atrodas Rīgas plānošanas reģionā vai republikas pilsētā. Kad izmaiņas likumā stāsies spēkā, tas novirzīs nerezidentu interesi uz vērtīgākiem īpašumiem, jo automātiski liegs iegādāties mājokļus, kas atrodas mikrorajonos, sērijveida mājās, viņš skaidro.

Tādējādi varētu pieaugt pieprasījums pēc mājokļiem Rīgas centrā, Mežaparkā un Jūrmalā, cenas tur varētu pieaugt.

Pēc A. Zariņa domām, šobrīd Jūrmalā cenas ir mākslīgi sakāpinātas – vidējā cena dzīvokļiem kvadrātmetrā ir gandrīz uz pusi lielāka nekā ekskluzīviem objektiem Rīgas centrā, pieprasījums tur ir augsts, taču reāli notiek maz darījumu. Palielināta nerezidentu interese par nekustamo īpašumu Jūrmalā varētu attaisnot šo cenu kāpumu.

Pēc Balsta datiem, vidējā dzīvokļu cena Rīgas centrā svārstās no 1000 līdz 1500 eiro/m2 atkarībā no dzīvokļa tehniskā stāvokļa un atrašanās vietas. Klusajā centrā un Vecrīgā dzīvokļu cena ir 1800 – 2000 eiro/m2.
 

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām