Nekustamais īpašums

Prognoze: Sērijveida dzīvokļu cenas nemainīsies; Rīgas centrā un Jūrmalā pieaugs

Ingrīda Drazdovska, 09.02.2011

Dienas mediju arhīvs

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts ekonomikas struktūra neļauj prognozēt, ka tuvākā pusgada laikā Latvijas iedzīvotāju vidusslāņa ienākumi palielināsies. Tāpēc īpašu mājokļu cenu izmaiņu tuvākā pusgada laikā diez vai varēs sagaidīt, prognozē NIRA fonds valdes loceklis Vadims Markovs.

Viņaprāt, cenas nedz strauji pieaugs, nedz kritīs. Ja nodokļu un ekonomiskā vide strauji neuzlabosies (kas ir maz ticams), cenas svārstīsies ap pašreizējo līmenī. «Cenu pieaugumu par 7 – 8% gadā es uzskatītu par teicamu rādītāju,» viņš teic.

Perspektīvāks šobrīd ir dzīvokļu tirgus Rīgas centrā un Jūrmalā. Grozījumi Imigrācijas likumā, kas ļauj nekustamā īpašuma pircējiem pretendēt uz uzturēšanās atļauju Latvijā, jau darbojas. Kaut arī šādu darījumu skaits vēl nav sasniedzis pat pusotru simtu, tie ir ietekmējuši cenu, pieprasījums aug.

«Riskēšu prognozēt, ka tuvākajā pusgadā Rīgas centra un Jūrmalas dzīvokļu segmentā darījumu skaits dubultosies. Tam ir palīdzējusi Latvijas prezidenta vizīte Maskavā un konkursa Jaunais vilnis desmitgade. Tas varētu atspoguļoties mājokļu cenās – tās vēl pieaugs. Manuprāt, nevar nekustamais īpašums prestižā galvaspilsētas rajonos maksāt 1500 eiro/m2,» viņš izteicās.

Komentāri

Pievienot komentāru