Prokurors: ģenerālprokurors neiebilda pret kratīšanu pie Šlesera

2011. gada 26. maijs plkst. 13:20
Autors: Madara Fridrihsone
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Prokurors Māris Leja noraida Saeimas Mandātu un iesniegumu komisijas priekšsēdētāja Vitālija Orlova (Saskaņas centrs) apgalvojumus, ka ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers sākotnēji nav atbalstījis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nodomu veikt kratīšanu Saeimas deputāta Aināra Šlesera (Par labu Latviju) dzīvesvietā. «Katrs laikam saskata to, ko grib,» tā žurnālistiem pēc Saeimas Mandātu un iesniegumu komisijas sēdes, kurā deputāti neatbalstīja ģenerālprokurora Kalnmeiera lūgumu atļaut Saeimai veikt kratīšanu deputāta Šlesera dzīvesvietā, teica Leja.

Leja skaidro, ka, gatavojot Kalnmeiera vēstuli, kā paraugu izmantojis savulaik tapušo Ģenerālprokurora lūgumu Saeimai izdot kriminālvajāšanai 9. Saeimas Juri Boldānu un cenšoties saskaņot Kriminālprocesa likuma un Saeimas Kārtības ruļļa nosacījumus.

DB rīcībā esošās Kalnmeiera vēstules Saeimai liecina, ka pirmajā vēstulē bijis norādīts, ka:«Ģenerālprokuratūrai nav pamata iesniegt iesniegumu par piekrišanu kratīšanas izdarīšanai pie Saeimas locekļa.» Pēc Lejas teiktā, ar to nekādā gadījumā nav bijis domāts rakstīt, ka Ģenerālprokuratūra apšauba kratīšanas nepieciešamību.

Tādēļ redzot to, ka deputāti šo vēstulē iekļauto teikumu sliecas interpretēt kā Kalnmeiera noraidošu attieksmi pret kratīšanu Šlesera dzīvesvietā, tapusi otra Kalnmeiera vēstule Saeimai, kurā skaidri norādīts, ka kriminālprocesā ir pietiekami pierādījumi, kas dod pamatu veikt kratīšanu pie Šlesera.

«Lūdzu Latvijas Republikas Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju atbalstīt procesa virzītāja kriminālprocesā Nr. 16870000911 ierosinājumu par piekrišanas došanu kratīšanas izdarīšanai pie Saeimas locekļa – Saeimas deputāta Aināra Šlesera procesa virzītāja ierosinājumā norādītās vietās,»  teikts Kalnmeiera parakstītajā vēstulē.

Dalies ar šo rakstu