Tirdzniecība un pakalpojumi

PTAC par radaru detektoru tirdzniecības reklāmu piemēro 500 eiro sodu

Žanete Hāka, 16.10.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) par pretlikumīgu un profesionālajai rūpībai neatbilstošu atzinis SIA Ronin īstenoto komercpraksi, informē PTAC.

Komersants tirgū piedāvā preces – transportlīdzekļu ātruma noteikšanas ierīces - radaru detektorus, kuru izmantošana uzskatāma par administratīvo pārkāpumu, tādējādi komersants realizē profesionālajai rūpībai neatbilstošu komercpraksi.

PTAC secina, ka preču iegādes iespējas tiek piedāvātas uzņēmuma interneta vietnē, Komersants sniedz vides reklāmu – Traucē radari? Rīgā, Krasta ielā (pie lielveikala Mols), kā arī informāciju sociālajos tīklos , tostarp video materiālus.

PTAC konstatēja, ka reklāmas vizuālais atspoguļojums vērsts uz to, lai veicinātu pretlikumīgu darbību izdarīšanu, proti, tā adresēta autovadītājiem, kuri piedalās ceļa satiksmē, pārkāpjot atļauto braukšanas ātrumu, kuru var uztvert policijas darbinieki ar ātruma uztveršanas ierīcēm.

Ceļu satiksmes noteikumi nosaka, ka aizliegts braukt ar transportlīdzekli, kas aprīkots ar ierīcēm (antiradaru un citām), kas var uztvert braukšanas ātruma kontroles mērierīču raidītos signālus. Līdz ar ko minētajiem autovadītājiem var tikt piemēroti Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteiktie sodi - par braukšanu ar šādi aprīkotu transportlīdzekli, uzliek naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam 50 eiro apmērā, konfiscējot attiecīgās ierīces.

9.oktobrī PTAC pieņēma lēmumu ar kuru SIA Ronin piemērots naudassods 500 eiro apmērā un tiesisko pienākumu, aizliedzot izplatīt reklāmu, ar kuru komersants ir īstenojis pretlikumīgu un profesionālajai rūpībai neatbilstošu komercpraksi, veicinot tādu piedāvāto preču pieprasījumu, kuru izmantošana saskaņā ar normatīvajiem aktiem ir aizliegta, skaidro PTAC.

Komentāri

Pievienot komentāru