PTAC piemērojis 50 000 EUR sodu SIA MP Latvija 

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) pieņēmis lēmumu, ar kuru SIA MP Latvija piemērojis naudu sodu 50 000 EUR apmērā, kā arī uzlicis pienākumu nekavējoties izbeigt negodīgu komercpraksi un aizliegt realizēt paredzamu negodīgu komercpraksi arī turpmāk.

Lelde Petrāne, 2016. gada 12. maijs plkst. 10:35

Avots: freeimages.com

PTAC konstatēja, ka SIA MP Latvija īstenotā komercprakse, aicinot patērētājus uz bezmaksas matu un galvas ādas, kā arī sejas kopšanas kosmētikas līdzekļu prezentāciju un tās ietvaros piedāvājot patērētājiem iespēju iegādāties matu un galvas ādas vai sejas kopšanas komplektu mājas lietošanai, ir negodīga jo:

-    patērētājiem adresētajos pirkuma līguma piedāvājumos un noteikumos tiek noklusēta informācija par atteikuma tiesībām - to izmantošanas nosacījumiem, termiņu un kārtību, kā arī netiek izsniegta atteikuma veidlapa. Šādas tiesības patērētājam tiek piešķirtas, jo patērētāja un SIA MP Latvija noslēgtie līgumi uzskatāmi par līgumiem, kas noslēgti ārpus patstāvīgās tirdzniecības vai pakalpojuma sniegšanas vietas

-    patērētājiem tiek sniegta maldinoša un nepatiesa informācija par ārstiem un to noteiktajām diagnozēm vai veselības problēmām, salonu kā ārstniecības iestādi u.tml.

-    patērētājiem rada iespaidu, ka tie nevarēs atstāt salona telpas vai tās būs jāatstāj neatbilstošā izskatā (kuru SIA MP Latvija darbinieks ir radījis apzināti, piemēram, neizžāvējot patērētājam matus, apstrādājot tikai pusi sejas u.tml.), ja netiks noslēgts līgums; rada spiedienu uz patērētājiem, lai tie noslēdz līgumu.

PTAC secinājis, ka pirkuma līgumi, kas tiek noslēgti starp SIA MP Latvija un patērētājiem, ir uzskatāmi par līgumiem, kas noslēgti ārpus SIA MP Latvija pastāvīgās saimnieciskās vai profesionālās darbības vietas, līdz ar to SIA MP Latvija ir likumisks pienākums nodrošināt patērētājiem atteikuma tiesības. Kaut arī SIA MP Latvija pēc PTAC aicinājuma ir labprātīgi divas reizes labojusi pirkuma līguma noteikumus, vēl aizvien SIA MP Latvija rīcība ir pretrunā normatīvajiem aktiem par atteikuma tiesību nodrošināšanu patērētājiem. Līdz ar to SIA MP Latvija komercprakse ir atzīstama par maldinošu un profesionālajai rūpībai neatbilstošu.

Vienlaikus PTAC pārbaudēs ir konstatējis, ka SIA MP Latvija īsteno maldinošu un agresīvu komercpraksi, jo patērētājiem sniedz maldinošu informāciju par ārstu esamību un kompetenci, piedāvājot un sniedzot patērētājiem «ārstu» pakalpojumus. Piemēram, tiek piedāvātas konsultācijas pie ārsta – trihologa, ārsta – dietologa u.c., tajā pašā laikā SIA MP Latvija skaistuma kopšanas salons nav reģistrēts ārstniecības iestāžu reģistrā kā ārstniecības iestāde, līdz ar to salonā nedrīkst tikt sniegti ārstnieciskie pakalpojumi, kā arī tā darbiniekiem nav tiesību sniegt ārstnieciskos pakalpojumus (piemēram, noteikt slimību diagnozes, ārstēšanās kursus u.tml.) un uzdoties par ārstiem.

Papildus PTAC secina, ka SIA MP Latvija izmantoja neatlaidīgas un agresīvas pārdošanas metodes -  piespiešanu un nesamērīgu ietekmi pret patērētājiem, radot iespaidu, ka patērētāji nevarēs atstāt salonu, pirms nebūs noslēgts līgums, kas ir uzskatāma par  agresīvu komercpraksi.

Par SIA MP Latvija realizēto komercpraksi PTAC ir saņēmis 17 patērētāju sūdzības, kur vidējā līguma summa ir vairāki tūkstoši eiro, kā arī gandrīz 100 zvanus un elektroniskās pasta vēstules. Ņemot vērā iepriekš aprakstīto komercpraksi un kaitējumu patērētājiem, PTAC ir piemērojis 50 000 EUR naudas sodu.

Pieņemtais lēmums daļā par tiesiskā pienākuma uzlikšanu ir spēkā ar dienu, kad tas kļūst zināms SIA MP Latvija, un to var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā viena mēneša laikā no tā spēkā stāšanās dienas. Lēmuma pārsūdzēšana daļā par tiesiskā pienākuma uzlikšanu neaptur tā darbību.

Saite uz lēmumu: http://www.ptac.gov.lv/lv/content/sia-mp-latvija

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

Darbu sākusi latviešu uzņēmēju dibināta nekustamo īpašumu aģentu platforma «Big Bang Realty»,...

Kompāniju pārņemšanas un apvienošanās (M&A) darījumu jomā lielu aktivitāti tuvākajā laikā...

Lūšu dravā viesos aicina tos, kuri vēlas ko vairāk uzzināt par bišu...

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

Sekojot pieprasījumam, zivju pārstrādātāji maina paradumus un pielāgojas klientu prasībām, kas...

No šīs sadaļas
2016. gada 12. maijs plkst. 10:20

Pašmāju picēriju tīkls Pica Lulū, sekojot uztura paradumu tendencēm Latvijā, radījuši...

2016. gada 12. maijs plkst. 8:49

Parādās izteiktākas atšķirības starp lielajiem un mazajiem advokātu birojiem, ceturtdien...

2016. gada 11. maijs plkst. 13:51

Viesnīcu viesiem vairs nepietiek ar naktsmītni un ēdināšanu; izzūd robeža starp biznesa...

2016. gada 09. maijs plkst. 17:57

Viesnīcas Hilton Tallinn Park, kas ir zīmola Hilton tīkla pirmā viesnīca Baltijas...

2016. gada 09. maijs plkst. 10:15

Kafejnīcu ķēde Coffee Inn atvērusi pirmo kafejnīcu Amerikas Savienotajās Valstīs. Pirmā Coffee...

2016. gada 09. maijs plkst. 8:14

Šis gads solās viest dažādus jaunumus taksometru nozarē, to DB atzīst nozares...

2016. gada 06. maijs plkst. 11:38

Tūrisma aģentūras SIA Latvia Tours apgrozījums pērn ir bijis 16 488 134...

2016. gada 06. maijs plkst. 9:06

Lai atvieglotu un paātrinātu muitošanas procesu, Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē,...

2016. gada 05. maijs plkst. 8:13

Balstoties uz PPP principu, ar SIA Getliņi Eko un viena vai vairāku...

2016. gada 03. maijs plkst. 12:13

Latvijas olimpiskās komandas apģērbu kolekciju olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro veidojusi piecpadsmit...