Publiski pieejams Eiropas zāļu klīnisko pētījumu reģistrs

2011. gada 31. marts plkst. 12:20
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Tiešsaistes reģistrs pirmo reizi sniedz publisku pieeju informācijai par zāļu klīniskajiem pētījumiem, kas reģistrēti Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, kā arī Īslandē, Lihtenšteinā un Norvēģijā, DB informē Zāļu valsts aģentūras (ZVA) pārstāve Sanita Skaidrā.

Pirms tam informāciju par zāļu pētījumiem pacienti varēja saņemt tikai no sava ārstējošā ārsta, ja tas bija iesaistījies pētījuma veikšanā.

ES klīnisko pētījumu reģistrā pieejamā informācija tiek iegūta no ES klīnisko pētījumu datubāzes EudraCT. Šo informāciju sniedz klīniskā pētījuma sponsors, un tā ir klīniskā pētījuma pieteikuma sastāvdaļa, kas jāiesniedz kompetentajai institūcijai, lai iegūtu atļauju veikt klīnisko pētījumu.

Šobrīd publiski nav pieejama informācija par visiem datu bāzē esošajiem klīniskajiem pētījumiem, jo dati tiek publiskoti pakāpeniski, sākot ar jaunākajiem atļautajiem pētījumiem.

Katru gadu ES tiek apstiprināti aptuveni 4 tūkst. klīnisko pētījumu. Vairums no tiem ilgst 2–3 gadus, līdz ar to vienlaicīgi noris aptuveni 10 tūkst. zāļu klīnisko pētījumu. Šobrīd Latvijā notiek apmēram 170 starptautiski daudzcentru zāļu klīniskie pētījumi.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām