Pulcēsies veselības tehnoloģiju entuziasti

2016. gada 21. marts plkst. 8:57
Autors: Anda Asere
Dalies ar šo rakstu

No 15 līdz 17. aprīlim Latvijas Universitātes jaunajā Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā notiks Garage48 HealthTech

«Gribam sapulcināt jaunus speciālistus no dažādām sfērām – medicīnas, datorzinātnēm, inženierzinātnēm, biznesa un dizaina, lai viņi sāktu strādāt pie projektiem veselības tehnoloģiju jomā. Šis ir pirmais šāda veida pasākums Baltijā, kas veltīts tieši veselības tehnoloģijām,» saka Emīls Sjundjukovs, viens no Garage48 HealthTech organizatoriem, kā arī komūnas HealthHackers izveidotājs. Garage48 ir pasākumu sērija, kur satiekas dažādi speciālisti un 48 stundu laikā cenšas savas idejas pārvērst darbojošos prototipos.

Paredzēts, ka pasākumā piedalīsies 150 cilvēki no vairākām valstīm. Šobrīd pietiekušies jau vairāk nekā 80 no Latvijas, Igaunijas, Ukrainas, Baltkrievijas. «Arī mentori būs no dažādām valstīm,» saka E. Sjundjukovs.

Stāstot, kā radusies ideja par šādu pasākumu, viņš atklāj, ka ikdienā strādā Elektronikas un Datorzinātņu institūtā un šajā darbavietā apvieno gan datorzinātņu, gan veselības aprūpes jomas. «Sapratu, ka inženieriem trūkst izpratnes par medicīnas datiem, savukārt mediķiem, kam ir zināšanas par veselību, nav kompetences, lai izstrādātu kādu tehnoloģiju. Tāpēc es vēlos izveidot platformu, kur cilvēki ar dažādām kompetencēm var apvienoties kopīgā darbā, lai popularizētu gan pētniecības, gan startup projektus veselības tehnoloģiju jomā,» teic E. Sjundjukovs.

Viņš uzskata, ka liela nozīme tam, ka pasākums ir starptautisks, kas nodrošinās pieredzes apmaiņu, tiesa gan pastāv iespēja, ka cilvēki pēc šī pasākuma neturpinās iesākto. «Galvenais mērķis ir paskatīties, ko jaunie speciālisti domā, lai sāktu būvēt infrastruktūru veselības tehnoloģiju izstrādei,» norāda E. Sjundjukovs.

Garage48 pieredzē esot piemēri, kad šāda pasākuma laikā top pilnvērtīgi uzņēmumi, kas vēl ilgi pēc pasākuma beigām turpina darbu, piemēram, e-grāmatu un audiogrāmatu platforma Fabula.
 

Dalies ar šo rakstu