Ražošana

Puratos Latvia jaunā ražošanas iekārtā plāno ieguldīt investīcijas apmērā līdz diviem miljoniem eiro

LETA, 04.12.2017

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ogu un augļu pārstrādes uzņēmums SIA «Puratos Latvia» jaunā ražošanas iekārtā plāno ieguldīt investīcijas apmērā līdz diviem miljoniem eiro, un tādējādi kāpināt ražošanas jaudas 20-25% apmērā, aģentūrai LETA sacīja kompānijas vadītājs Aigars Balodis.

«Nākošajā gadā gatavojamies investēt jaunā ražošanas iekārtā, kura dos mums būs iespēju palielināt ražošanas jaudas. Tā ir jauna iekārta, kas ir paredzēta augļu un ogu piedevu ražošanai,» sacīja Balodis, piebilstot, ka iekārtu plānots iegādāties uz uzstādīt līdz nākamā gada septembrim. Iekārtas iegādē kompānija piesaistīs Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu un kopējais investīciju apmērs projekta īstenošanā būs tuvu diviem miljoniem eiro.

Viņš piebilda, ka jaunā, modernā ražošanas iekārta palielinās kompānijas ražošanas jaudas 20-25% un dos iespēju kompānijai attīstīties eksporta tirgos. «Šī iekārta ne tik daudz ir domāta produkcijas ražošanai vietējā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tirgū, bet eksportam uz Skandināvijas valstīm un citviet,» skaidroja Balodis. Jau šogad uzņēmums ir veiksmīgi strādājis pie iestrādēm dažādos eksporta tirgos, kuros vēlāk būs veiksmīgi iespējams izmantot iekārtas dotās priekšrocības.

Balodis piebilda, ka iekārta dos iespēju palielināt ne tikai produktu ražošanas jaudas, bet arī paaugstināt kvalitāti. «Jaunā iekārta būs tāda, kāda mums līdz šim nav bijusi. Šāda veida iekārtas nemēdz būt standarta, tajā būs apvienots labākais, kas varētu būt iespējams. Tā būs mūsu priekšrocība attiecībā pret klientiem, jo viņiem būs iespējams iegūt jaunas kvalitātes produktus, ko viņi līdz šim nevarēja iegādāties,» sacīja Balodis.

Informācija «Firmas.lv» liecina, ka «Puratos Latvia» pagājušajā gadā strādāja ar 22,151 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 2,8% un bija 672 467 eiro.

Uzņēmums dibināts 1994.gadā Tukuma novada Pūres pagastā, un tā pamatkapitāls - 1 659 350 eiro.

Kā ziņots, «Puratos Latvia» iepriekšējais nosaukums līdz 2012.gada augustam bija «Pure Food». Pirms tam, 2011.gada 27.aprīlī, uzņēmuma īpašnieks Pēteris Žimants paziņoja par uzņēmuma pārdošanu Beļģijas privāta kapitāla uzņēmumam «Puratos Group NV».

«Puratos Group NV» ir starptautiska uzņēmumu grupa, kas gatavo izejvielas maizes ražotāju, kafijas un šokolādes industrijas uzņēmumiem. «Puratos» ir pārstāvēta vairāk nekā 100 pasaules valstīs, kompānijai ir vietējās filiāles vairāk nekā 69 valstīs, no kurām 59 uzņēmumam ir ražotnes.

Komentāri

Pievienot komentāru