Būve

Puse Latvijas iedzīvotāju par lielāko «siltuma zagli» uzskata sienas

Jānis Rancāns, 20.12.2012

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Puse Latvijas iedzīvotāju jeb 48% par lielāko siltuma «zagli» savā mājoklī uzskata nesiltinātas un plānas sienas, bet trešdaļa (28%) - vecus vai nekvalitatīvus logus, liecina Snapshots sadarbībā ar Labo Logu Aģentūru veiktās aptaujas rezultāti.

Vislielākās problēmas veci logi sagādā galvenokārt iedzīvotājiem, kuri dzīvo pirmskara laika mājās, kā arī padomju sērijveida namos un privātmājās, kas celtas vairāk nekā pirms 20 gadiem. Nesiltinātas sienas un nekvalitatīvu logu problēmas sagādājot arī ceturtajai daļai jauno privātmāju iemītnieku.

Trešais aptaujā visbiežāk pieminētais siltuma zudumu cēlonis iedzīvotāju skatījumā ir nepietiekami nosiltinātas ārdurvis. Par siltuma zuduma iemeslu to nosaukuši 25% aptaujāto.

Visbiežāk (89%) ar siltuma zudumiem saistītās problēmas izjūt laukos mītošie, kas izteikti biežāk norāda gan uz plānām ēku sienām, gan veciem logiem, kuri veicina siltuma zudumus viņu mājokļos. Vismazāk siltumu zudumu problēma skar jauno privātmāju iemītniekus (3%). Nekādas ar siltuma zudumu saistītas problēmas nenomāc 65% jauno projektu salīdzinoši nesen celto privātmāju iemītniekus.

«Mainīt logus vispareizāk būtu, kad ārā nav ziemas spelgonis. Modernie montāžas materiāli atļauj logu nomaiņas darbus veikt arī pie – 10 grādu sala, taču jārēķinās ar zināmu diskomfortu. Vēl var ķerties pie vecās, labās logu aizlīmēšanas metodes, kas kaut nedaudz, tomēr saglabās siltumu mājoklī. Logi veido īpaši svarīgu ēkas siltuma bilances daļu. Siltumenerģijas noplūde, kas notiek caur logiem tiek lēsta ap 13%,» atzīmē Mārtiņš Mālnieks, Labo Logu Aģentūra vadītājs.

Aptauja veikta sadarbībā ar Snapshots no 10. līdz 14. decembrim un tajā brīvprātīgi piedalījušies 878 respondenti vecumā no 15 līdz 74 gadiem. Labo Logu Aģentūra ir SIA LLA serviss reģistrēta preču zīme. Uzņēmums dibināts 2011.gada augustā, apgrozījums – 234 tūkstoši latu.