«Pusfabrikātus» slīpēs Saeimā 

Iecerētās izmaiņas autotransporta nodokļos to izstrādātājiem vēl būs jāskaidro Saeimā pārstāvēto partiju frakcijās, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Māris Ķirsons, 19.10.2016

Foto: Edijs Pālens/LETA

Tāds ir Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdes rezultāts, vērtējot 2017. gada valsts budžeta likumu pavadošo likumprojektu paketi. Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Tavars atzīst, ka jau pašlaik vairākos likumprojektos otrajam lasījumam tiks piedāvātas precizētas redakcijas, kas tapušas diskusijās ar uzņēmēju organizācijām. Savukārt Saeimas deputāti gan brīnās, kāpēc tas nav bijis izdarīts jau līdz šim. Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns pat atzīst, ka ir iesniegti «pusfabrikāti» un ar tiem vēl nāksies rūpīgi strādāt.

Saeimā ir iesniegti grozījumi Autoceļu lietošanas nodevas likumā, kas paredz to piemērot arī kravas auto, kuru pilnā masa ir līdz 3,5 tonnām, jo šāda kārtība, pēc E. Tavara sacītā, esot arī Lietuvā. Lietuvā nodeva dienā ir seši eiro, nedēļā – 14 eiro, mēnesī – 28 eiro un gadā 304 eiro. Tā kā šo auto pamatfunkcija ir kravu pārvadājumi, tad tiem, tāpat kā kravas auto, arī būtu jāpiemēro autoceļu lietošanas nodeva (250 eiro gadā, 28 eiro mēnesī, 14 eiro nedēļā un seši eiro dienā). Pēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) datiem, Latvijā pašlaik ir reģistrēti 52,6 tūkst. kravas automašīnu, kuru pilna masa ir līdz 3,5 tonnām. Pret šo priekšlikumu iebildušas vairākas uzņēmēju organizācijas. Tieši pēc diskusijām ar uzņēmēju organizācijām Satiksmes ministrija steidz piedāvāt citu redakciju, kas paredz ar šo nodevu aplikt tikai tos auto, kuru pilna masa būtu 3,0–3,5 tonnas – tā saucamie busiņi.

Visu rakstu «Pusfabrikātus» slīpēs Saeimā lasiet 19. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums