Putnubiedēklis Lielbritānijā pelna vairāk nekā 200 latus nedēļā 

Lielbritānijā absolventiem saskaroties ar problēmu atrast darbu, kāds 22 gadus vecs puisis pieņēmis izaicinājumu kļūt par putnubiedēkli, vēsta metro.co.uk.

Lelde Petrāne, 08.10.2012

sxc

Džeimijs Fokss (Jamie Fox) Bangoras Universitātē studējis mūziku un angļu valodu, bet jaunajā darbā viņam šīs zinības nez vai būs nepieciešamas. Viņa amata pienākumi ir biedēt irbes prom no rapša lauka.

Lielāko daļu sava darba laika puisis pavada sēžot, lasot un spēlējot savu havajiešu ģitāru, bet, kad putni sāk uzglūnēt laukam, viņam jāķeras pie aktīvas darbības. Fokss nedēļā nopelnot 250 Lielbritānijas sterliņu mārciņas (212 lati). Viņš atzīst, ka apkārtējie viņa darbu uztver gan ar apmulsumu, gan arī skaudību.

«Es daudz laika pavadu sēžot un lasot,» stāstījis putnubiedēklis. «Bet ikreiz, kad parādās irbes, man ir jāceļas un tās jāaizbiedē,» viņš teicis. «Es zvanu govju zvanu un esmu pat spēlējis akordeonu, bet havajiešu ģitārai, šķiet, uz tām nav nekāda ietekme,» viņš atzinis.

22 gadus vecais Fokss sacījis, ka šajā jomā gan neplāno attīstīt ilgtermiņa karjeru, bet krāj naudu braucienam uz Jaunzēlandi.

Lauksaimnieks Viljams Jongs šādu amatu izlēmis piedāvāt, jo visi tradicionālie putnu aizbiedēšanas pasākumi cietuši neveiksmi.