PVN likmes pacelšanai redz daudz kaitīgu blakusefektu

2017. gada 19. janvāris plkst. 6:52
Sadaļa: Nodokļi
Dalies ar šo rakstu

Pievienotās vērtības nodokļa pamatlikmes paaugstināšana Latvijā nav pieļaujama, uzsvars jāliek jau esošā PVN iekasēšanu, jo īpaši, ja valsts makam secen ik gadu iet ap 500 milj. eiro, ceturtdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Tāds ir DB aptaujāto vērtējums par iespējamo PVN likmes palielināšanu no pašreizējā 21% līdz, iespējams, 23%, lai papildinātu veselības aprūpes budžetu. «Latvijā nav iezīmēta obligātā veselības apdrošināšana, kā tas ir Igaunijā un Lietuvā un te arī slēpjas tā motivācija maksāt nodokļus un tāpēc esam pret ieceri palielināt PVN, lai iegūtu naudu veselības aprūpei,» Dienas Biznesa sadarbībā ar BDO un BDO LAW rīkotajā konferencē Nodokļi 2017 skaidroja Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

Jārēķinās, ka vēl ir dzirdētas idejas par PVN likmes palielināšanu pat 25% pašreizējās 21% vietā. PVN likmju pacelšanas ugunskuram malkas klēpi ir piemetusi arī Māra Kučinska valdītās valdības deklarācijā  par iecerēto darbību ierakstītais: «Īstenosim nodokļu sloga pārnešanu no darbaspēka uz ienākumu un kapitāla pieaugumu, uz patēriņu, uz nekustamo īpašumu un uz dabas resursu izmantošanu.»

Aptaujātie norāda, ka augstāka PVN pamatlikme nozīmēs arī dzīves dārdzības pieaugumu, jo īpaši mazo ienākumu saņēmējiem (pensionāriem un zemāk atalgotajiem darbiniekiem) būtiski pieaugtu izdevumi tieši uz pirmās nepieciešamības precēm – pārtiku, siltumu – kā arī pakalpojumiem. Tā rezultātā šīs iedzīvotāju kategorijas pirktspēja vēl vairāk saruktu, bet pieaugtu nabadzība.

Visu rakstu PVN likmes pacelšanai redz daudz kaitīgu blakusefektu lasiet ceturtdienas, 19.janvāra laikrakstā Dienas Bizness!

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi