PVO Olainfarm produktu vērtē ne sliktāk par Pfizer vai Roche medikamentiem

2011. gada 15. aprīlis plkst. 10:30
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Latvijas AS Olainfarm ražotais prettuberkulozes līdzeklis PASS nātrija sāls šī gada marta beigās ir iekļuvis Pasaules Veselības organizācijas (PVO) kvalificēto medikamentu sarakstā. Tādā veidā AS Olainfarm kļūst par pirmo farmācijas kompāniju bijušās PSRS teritorijā, kuras medikaments ir iekļauts PVO programmās.

«Dalība PVO programmā paver jaunus PASS nātrija sāls noieta tirgus. Šis ir visaugstākais novērtējums ražotā produkta kvalitātei – tagad mēs esam līdzvērtīgi tādiem pasaules farmācijas gigantiem kā GlaxoSmithKline, Roche un Pfizer,» par paveikto gandarīts ir AS Olaifarm valdes priekšsēdētājs Valērijs Maligins. AS Olainfarm ražošanas kvalitātes izvērtēšana ilga četrus gadus. Farmācijas kompānija PVO programmas ietvaros jau ir saņēmusi pirmo medikamenta pasūtījumu 1,4 miljonu ASV dolāru apjomā.

Medikamenta reģistrācija PVO programmās valstīm ar tuberkolozes problēmām sniedz iespēju farmācijas kompānijai programmas ietvaros pārdot produktu bez papildu reģistrācijas konkrētās valstīs.

Medikamenta PASS nātrija sāls farmācijas kompānija sāka ražot 2001. gadā, un kopš tā laika uzņēmums piegādā medikamentu valsts iepirkumiem specializētajiem klīniskajiem centriem Baltijas valstīs, Ukrainā un Baltkrievijā un Kazahstānā.

PVO kvalificēto medikamentu sarakstā ir kompānijas no ASV, Apvienotās Karalistes, Austrālijas, Latvijas, Beļģijas, Dienvidāfrikas, Francijas, Itālijas, Indijas, Kanādas, Ķīnas, Marokas, Nīderlandes, Spānijas, Šveices, Ungārijas, Vācijas un citām valstīm.

PVO  programmu ietvaros paredzēts cīnīties pret tādām slimībām kā HIV/AIDS, malāriju, tuberkolozi un uzlabot pasaules iedzīvotāju reproduktīvo veselību, vēsta PVO oficiālā informācija.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām