Radaru iegādei tiks izlietoti miljoni

Autors: Elīna Pankovska
2010. gada 14. oktobris plkst. 15:31

Lai iepirktu 160 fotoradarus no valsts budžeta tiks tērēti 3,5 līdz 5 milj. Ls. Tādu secinājumu varot izdarīt no Valsts policijas (VP) Prevencijas pārvaldes priekšnieka Edmunda Zivtiņa paziņojuma raidījumā «Rīts Baltkomā», ziņo mixnews.lv.

Norādīts, ka viena fotoradara cena ir no 30 līdz 40 tūkst.eiro jeb 21 līdz 28 tūkst. Ls.

Pagaidām neesot zināms, cik vēl būs jātērē radaru uzstādīšanai un apkopei. E.Zivtiņš norādīja, ka pirmos divus gadus fotoradari radīšot tikai zaudējumus, bet pati fotoradaru sistēma, kuru plānots uzticēt kādam privātam uzņēmumam, varot pat nekad neatmaksāties.

Simts fotoradari būs stacionāri, 30 pārvietojami, bet vēl 30 būs tukšas kastītes, kurās varēs ievietot radara galviņas. Pirms stacionārajiem radariem plānots uzstādīt brīdinājuma zīmes.

Vajadzību pēc fotoradariem Iekšlietu ministrija skaidro ar vēlmi samazināt vidējo automašīnu pārvietošanās ātrumu valstī, lai samazinātu bojā gājušo cilvēku skaitu. Atsaucoties uz pētījumiem Eiropā Iekšlietu ministrija norāda, ka vidējā ātruma samazinājums par 10km/h ļaus katru gadu izglābt aptuveni 150 cilvēkus.

Fotoradari uz Latvijas ceļiem parādīšoties ne ātrāk kā 2011.gadā.

Jāatgādina, ka Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) saistībā ar fotoradaru iepirkumu, par kuru saņemta Lattelecom sūdzība, ir pieprasīja papildus informāciju no Finanšu ministrijas.

Paredzēts, ka IUB lēmumu par iesniegto sūdzību pieņems līdz 14.oktobrim. IUB mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka lēmums vēl nav pieņemts.

Lattelecom bija iebildumi par to, ka iepirkums ir raksturojams kā publiskā un privātā sektora sadarbība, tāpēc tas būtu jāorganizē atbilstoši Publiskās un privātās partnerības likuma normām, līdz ar to – papildus informācija saistībā ar šo iepirkumu ir Finanšu ministrijas kompetencē, kas var sniegt komentāru un izvērtēt ekonomisko un finansiālo aprēķinu publiskās un privātā sektora projektos.

Db.lv jau rakstīja, ka 15.septembrī, kad fotoradaru konkursa iepirkumu komisija bija plānojusi atvērt pretendentu piedāvājumus, tas netika darīts Lattelecom otrreiz iesniegtās sūdzības dēļ.

Uzņēmums iesniedza sūdzību IUB, jo uzskata, ka iepirkums tiek organizēts necaurspīdīgi. Šobrīd plānots aploksnes ar pretendentu piedāvājumiem atvērt pirmdien, 18.oktobrī. Konkursu ir nolūkojuši septiņi pretendenti.
 

Atslēgvārdi