Raidīs Dakāras ralliju

2007. gada 27. decembris plkst. 17:04
Autori:
Dalies ar šo rakstu

No 5. līdz 20.janvārim notiks 30. Dakāras rallijs – maratons. Katru dienu, plkst. 22.00, kanālā TV5 tiks pārraidītas sacensības ar katras dienas apskatu, liecina TV5 sniegtā informācija.

Pirmo reizi arī kanālā LNT, katru svētdienu, plkst. 15.15 tiks demonstrēts nedēļas raidījums par latviešu gaitām Dakārā ar speciālistu komentāriem un citiem papildinājumiem.

Rallijreids maršrutā Lisabona - Dakāra sāksies Portugāles galvaspilsētā un pēc trim nedēļām noslēgsies Senegālā.

Rallijreida kopējais garums 2008. gadā būs 9273 kilometri, no tiem 5736 jāveic ātrumposmos.

Pirmo reizi Dakāras vēsturē motocikli, vieglās un smagās automašīnas brauks katra pa savu trasi, lai izvairītos no savstarpējas traucēšanas un smagām avārijām kādu 2007. gada maratonā piedzīvoja Vladimira Čagina vadītais KAMAZ.

Rallijreidu komandai Rīga (RRT) un Vintera motokomandai Rīga šīs sacensības būs jubileja. Dzeltenie OSCAR un KTM motocikli jau piekto reizi vagos Āfrikas smiltājus. RRT pārstāvēs trīs ekipāžas, no kurām divas brauks ar jaunākās paaudzes OSCAR O3 sacīkšu automobiļiem. Sacīkšu mašīnas kabīnē atgriezies Māris Saukāns, kurš brauks kopā ar stūrmani Didzi Zariņu, otra ekipāža jau ir pazīstama - Jānis Āzis/Ainārs Princis. Viņi 2007. gadā izcīnīja 33. vietu. Turpretim trešajai RRT ekipāžai - Andrim Feldmanim un Kristam Feldmanim šī būs pirmā Dakāra. Tomēr rallijeidos viņi nebūt nav iesācēji, vairākus gadus startē Latvijas čempionātā un pabijuši Baja tipa 4x4 sacīkstēs ārzemēs. Lisabona - Dakāra 2008 klāt būs arī OSCAR izgudrotājs un idejas tēvs Andris Dambis.

Vintera motokomandu pārstāvēs publikas mīlulis, Dakar 2007 sestās vietas ieguvējs un 2 ātrumposmu uzvarētājs Jānis Vinters, un arī viņa brālis Einārs, kurš 2007. gadā ar pirmo reizi ieņēma 14. vietu. Abi Vinteri brauks ar jauniem KTM 690 Rally Factory Replica 2007.gada modeļa motocikliem, kas ir daudzmaz līdzvērtīgi tiem motocikliem, ar kādiem Dakārā brauks KTM rūpnīcas komandu GAULOISES un REPSOL braucēji.

Dakārā startēs vēl divas ekipāžas no Latvijas - Jānis Naglis/Agris Pētersons ar Mitsubishi un Aldis Vilcāns/Artūrs Masteiko ar Toyota no RE Autokluba.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām