Rail Baltica II piesakās precinieki

2015. gada 20. janvāris plkst. 9:59
Dalies ar šo rakstu

Britu tirdzniecības misija zondē iespējas piedalīties vērienīgajā projektā, otrdien raksta laikraksts Dienas Bizness. 

Tuvojoties brīdim, kad aizvien skaidrāk iezīmējas Eiropas standarta platuma dzelzceļa sliežu (1435 mm) projekta Rail Baltica II (RB) aprises, pieaug arī ārvalstu kompāniju interese par vairākus miljardus vērto projektu.

Lielbritānijas tirdzniecības misijas (13 uzņēmumi) mērķis bija apzināt iespējas piedalīties RB un citu dzelzceļa infrastruktūras projektu (piemēram, elektrifikācija) konkursos. Tāpat briti vēlējās iepazīstināt ne tikai ar savām iespējām dažādas produkcijas (sliedes, iekārtas) piegādē, bet arī pieredzi, piemēram, jau uzbūvētas infrastruktūras pārvaldīšanā, norādīja Lielbritānijas Dzelzceļa industrijas asociācijas ģenerāldirektors Džeremijs Kendfīlds.

Britu uzņēmumus ineresē arī aviācijas jautājumi, proti, iespējas investēt lidostā, aviokompānijās, par ko liecina satiksmes ministra Anrija Matīsa tikšanās ar Lielbritānijas tirdzniecības un investīciju ministru Lordu Livingstonu, sacīja Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra vietnieks Dins Merirands. Savukārt satiksmes ministra ārštata padomnieks Kaspars Briškens piebilda, ka par RB interesējas arī citu valstu uzņēmēji, tostarp no Vācijas, Francijas un Ķīnas. SM pārstāvji atzina, ka Latvijas kompānijām vienām pašām nav pieredzes, lai īstenotu tik vērienīgu projektu, ņemot vērā, piemēram, atšķirīgo sliežu platumu.

Visu rakstu Rail Baltica II piesakās precinieki lasiet otrdienas, 20. janvāra, laikrakstā Dienas Bizness (8. lpp.)!

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds