Rail Baltica jātiek skaidrībā ar ievadu Rīgā

2015. gada 22. janvāris plkst. 9:07
Dalies ar šo rakstu

Projekta tehniskās izpētes veicēji turpina sarunas ar Rīgas Domi par trases savienojumu ar galvaspilsētu, ceturtdien raksta laikraksts Dienas Bizness. 

Šobrīd ir skaidrība par to, kādi divi alternatīvi maršruti februāra beigās tiks piedāvāti apspriešanai plašākai sabiedrībai ietekmes uz vidi novērtējuma procedūras ietvaros, taču par ievadu Rīgā lēmums varētu tikt pieņemts nākamnedēļ, sarunā ar medijiem norādīja pilnsabiedrības RB Latvija pārstāvji. Pilnsabiedrība par 3,99 milj. eiro veic Eiropas platuma (1435 mm) sliežu ceļa projekta Rail Baltica (RB) detalizētu tehnisko izpēti. Tās gaitā, izmantojot daudzkritēriju analīzi, ņemtas vērā četru grupu intereses: lietotāji – cik ātri pasažieri un kravas var pārvietoties pa trasi; infrastruktūras pārvaldītāji – cik izmaksās trases būvniecība un uzturēšana; sabiedrība – ietekme uz dažādiem īpašumiem, uzņēmumu darbību, kultūras pieminekļiem, vidi; publiskais sektors – valsts un pašvaldību nākotnes plāni.

Pagaidām izpētes veicēji nekomentē, kāds būtu labākais risinājums RB trases ievadam Rīgā, tomēr esot skaidrs, ka būs savienojums ar esošo dzelzceļa staciju, saka pilnsabiedrībā ietilpstošās SIA Grupa93, kas specializējas teritorijas plānošanā, vadītājs Neils Balgalis. Pēc viņa teiktā, ņemot vērā ostas, transporta nozares uzņēmēju un to organizāciju viedokļus, nolemts, ka RB līdz ostai būvēts netiks, jo tiks izveidots multimodāls kravu terminālis pie Salaspils. Tas ļaus sasaistīt ostu ar RB, izmantojot jau esošo dzelzceļa un autoceļu infrastruktūru. Latvijas dzelzceļam jau ir ostas apgādes tīkls Šķirotavā, saka pilnsabiedrības dalībnieces SIA Konstruktionsgruppe Bauen Latvija valdes priekšsēdētājs Arnis Skrastiņš. Savukārt, ja RB ietu līdz ostai, tad būtu nepieciešams izbūvēt pievedceļus līdz visiem termināļiem, lai kādu nediskriminētu. Pēc ekspertu teiktā, RB konkurēs ar aviolīnijām, un tas būs ieguvums pasažieriem. Ievadu galvaspilsētā esot visai komplicēti saskaņot, taču Latvijas dzelzceļš piekritis atsevišķu savu sliežu posmu novākšanai.

Plašāk lasiet rakstā Rail Baltica jātiek skaidrībā ar ievadu Rīgā ceturtdienas, 22. janvāra, laikrakstā Dienas Bizness (6. lpp.)!

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām