Rail Baltica sliežu novietošanai Bauskas novadā piedāvā trešo variantu

2015. gada 24. aprīlis plkst. 11:34
Autors: db.lv
Dalies ar šo rakstu

Dzelzceļa maģistrāles «Rail Baltica» sliežu novietošanai Bauskas novadā līdztekus diviem esošajiem – zaļajam un sarkanajam – tiek piedāvāts trešais – dzeltenais –variants, vēsta reģionālais medijs Bauskas Dzīve.

Par to tika diskutēts darba grupas iedzīvotāju interešu aizsardzībai un pārstāvībai saistībā ar «Rail Baltica» projekta izstrādi pirmajā sanāksmē trešdien, 22. aprīlī. Diskusija sākumā «iegriezās» karstos toņos, jo iedzīvotāju pārstāvjus joprojām nepameta pārliecība, ka domes vadība nav ieinteresēta visu novadā dzīvojošo ļaužu interešu aizstāvībā.

«Rīgā viņi visu izdomā, sazīmē, un tagad lai mēs te spirināmies pretī. Turklāt man joprojām nav pārliecības, ka mūsu šeit spriesto un lemto kāds vispār respektēs,» skeptisks bija uzņēmēja Ulda Biķernieka viedoklis.

Arī Vecsaules pagasta pārvaldes vadītāja Līga Vasiļauska pauda satraukumu, kā, piemēram, Satiksmes ministrijā, kurā bija saskaņots teritorijas plānojums, var tā vienkārši to ignorēt: «Tātad apstiprinātais Bauskas novada teritorijas plānojums vairs nav spēkā? Ja tagad kāds iedzīvotājs vēlas būvēt ko plānam neatbilstošu, kāds man ir pamats to neļaut?!» Vecsauliete Ineta Niedra joprojām vēlējās redzēt detalizētu ekonomisko pamatojumu sarkanā un zaļā trases novietojuma variantam.

Domes priekšsēdētājs Raitis Ābēlnieks atkārtoti pauda nostāju, ka pašvaldība vēlas, lai trase tiktu projektēta pa valsts mežiem. Atbalstot to, zemnieks Uvis Slakteris sadarbībā ar mežu speciālistu Lauri Ropāju piedāvāja vēl citu sliežu variantu, kas maksimāli būtu novietots uz valsts mežu zemes. Taču šajā versijā sliedes nesavienojas ar trases novietojumu Iecavas novadā.

Novada attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone norādīja, ka līdz 30. aprīlim jāsniedz Bauskas viedoklis Lietuvas pašvaldību pārstāvjiem. Kaimiņi aicina atbalstīt viņu versiju, kurā sliedes Latvijā «ienāktu» nevis pie Mūsas Brunavas pagastā, bet daudz tālāk uz austrumiem. Bauskas novadā trase šķērsotu Uzvaras ciemu Gailīšu pagastā. Sanākušie pauda oficiālu nostāju, kategoriski noraidot šādu ieceri. Vienlaikus izskanēja šaubas, kā situāciju risinās, ja Lietuvas puse nepiekāpsies. Tad, iespējams, visām šīm sarunām Bauskā nebūs nekādas nozīmes, jo galalēmumu tāpat pieņems Rīgā.

Pēc ilgākām diskusijām pilnsabiedrības «RB Latvija» pārstāvei Kristīnei Casno tika iesniegts trases novietojuma Bauskas novadā trešais – dzeltenais – variants. Tajā Vecsaules un Ceraukstes pagastā sliedes novietotas pa vidu starp pašreizējiem diviem – zaļo un sarkano – variantiem.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām