Rail Baltica uzņem apgriezienus

2018. gada 24. janvāris plkst. 7:37
Dalies ar šo rakstu

Pērn jaunajā, Eiropas platuma sliežu infrastruktūras projektā Rail Baltica (RB) bijuši četri atskaites punkti, Viļņā, informējot medijus par projekta virzību, norādīja kopuzņēmuma AS RB Rail valdes priekšsēdētāja un izpilddirektore Baiba Rubesa.

Galvenais projekta fokuss šajā gadā būs būvprojektēšana un ar to saistītie uzdevumi, atzīmēja RB Rail vadītāja. Visās trīs Baltijas valstīs tiks pabeigta vispusīga konsolidētā tehniskā būvprojekta sagatavošana, apvienojot sākotnējos tehniskos risinājumus, lai attīstītu vienlaidu dzelzceļa koridoru. Tāpat 2018. gadā pilnībā tiks pabeigti būvprojektēšanas iepirkumi Igaunijā, kā arī daļēji Latvijā un Lietuvā. Dažiem dzelzceļa posmiem būvprojektēšana sāksies jau vasarā, bet pilns būvprojekts tiks pabeigts 2020. gadā. Šogad tiks turpināti galvenie projekta pētījumi, tostarp operacionālais plāns, ilgtermiņa RB globālā projekta biznesa plāns, piegādātāju tirgus pētījumi un komercializācijas pētījumi. Tāpat 2018. gada pirmajā kvartālā paredzēts pabeigt Lietuvā jau uzceltā Eiropas standarta platuma dzelzceļa posma Polijas/Lietuvas robeža–Kauņa–RRT Palemona uzlabošanas iespēju izpēti. Šovasar arī iecerēts pabeigt un trīs Baltijas valstu ministrijām prezentēt infrastruktūras pārvaldītāja pētījumu, lai valstis varētu pieņemt attiecīgu lēmumu līdz šī gada beigām. Pēc B. Rubesas teiktā, viena no šī gada prioritātēm ir darbs pie projekta ilgtspējīga finansējuma. Tiks nostiprināta sadarbība ar Somiju un Poliju, uzrunāti nākotnes biznesa klienti.

Lietuvā RB projektu ģeogrāfiski var iedalīt trīs daļās, kurās situācija atšķiras, proti, no Polijas robežas līdz Kauņai, no Kauņas līdz Latvijas robežai un no Kauņas līdz Viļņai, norādīja, Lietuvos geležinkeliai RB koordinēšanas nodaļas direktors Arenijs Jackus. Šogad plānots pabeigt zemes iegādi posmā Kauņa‒Latvijas robeža, pabeigt vai uzsākt būvniecību atsevišķos posmos Kauņas mezglā, kā arī pabeigt priekšizpēti par Viļņas savienojumu ar RB.

SIA Eiropas Dzelzceļa līnijas Attīstības un sadarbības departamenta direktors Agnis Driksna atzīmēja, ka Latvijā divu gadu laikā tiks veikta zemes iegāde projekta vajadzībām, tiks izstrādāts tehniskais projekts un nākamgad uzsākta RB stacijas būvniecība lidostā. Savukārt centrālās stacijas projektēšanas un būvniecības līgums tiks noslēgts šogad, bet būvniecība uzsākta 2020. gadā. Abas stacijas tiks pabeigtas 2022. gadā.

Visu rakstu Rail Baltica uzņem apgriezienus lasiet 24. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu