Nekustamais īpašums

Raugoties uz Latvijas augstāko kalnu, birst asaras

Dienas Bizness, 26.11.2012

sxc

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Par neappļauto Gaiziņkalnu ir taisnība, saka gide Inese Mailīte, kura ekskursantiem rāda Gaiziņkalna takas un apkārtni, vēsta laikraksts Latvijas Avīze. «Šovasar bija brīži, kad cilvēki burtiski raudāja, apzinoties, cik šī vieta ir skaista, bet nekopta,» viņa atzinusi un stāstījusi, ka deviņdesmito gadu sākumā viss Gaiziņš tika privatizēts un tagad pieder vairākiem īpašniekiem.

Taču beidzot pašvaldība iesaistījusies Gaiziņkalna kopšanā, informē laikraksts.

Šovasar novada pašvaldībai esot izdevies noslēgt nomas līgumu ar ASV dzīvojošo Inesi Apeli, kurai pieder kalna virsotne, par Gaiziņa apsaimniekošanu un reizi mēnesī to centušies appļaut. «Nomas līgums ir par 2,5 ha platību, summa līdz 2025. gadam ir viens lats gadā,» skaidrojusi Madonas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Sanita Soma.

14. decembrī būšot arī sen gaidīts vēsturisks brīdis – 1985. gadā būvētā, avārijas stāvoklī esošā 45,5 m augstā Gaiziņkalna skatu torņa spridzināšana.

«Taču Gaiziņš nekad nebūs kopts parks ar apstādījumiem,» piebildusi S. Soma, skaidrojot, ka tur ir un būs neskarta, cilvēka nepārveidota daba un dabas parks Gaiziņkalns.

«14. decembrī, kad tiks spridzināts vecais skatu tornis, ceru būt Latvijā. Savā laikā mans tēvs torni atpirka. Cerējām to atjaunot, taču neviens eksperts to neieteica. Tagad kopā ar novada domi celsim jaunu torni. Sapratu, ka pašvaldība var vairāk panākt Eiropas Savienības naudas piesaistē,» Latvijas Avīzei stāstījusi Gaiziņkalna īpašniece Inese Apele no ASV.

Komentāri

Pievienot komentāru