Ražo dronus profesionālai izmantošanai 

SIA Atlas Aerospace ražo bezpilota lidaparātus, kurus ir paredzēts izmantot profesionāliem mērķiem, piemēram, novērošanai; uzņēmums šī mērķa realizēšanai piesaistījis astoņus miljonus dolāru

Anda Asere, 21.11.2017
1/6

Ivans Tolčinskijs


Fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Uzņēmuma dibinātājs Ivans Tolčinskijs ir dzimis Ukrainā, bet vairāk nekā 20 gadus dzīvojis Izraēlā. Tur viņš strādājis bezpilota lidaparātu ražošanas kompānijā, bet ar laiku nostiprinājās vēlme strādāt citādi, veidot personīgo biznesu, īstenojot atšķirīgu vīziju. Pie sava uzņēmuma izveides viņš sāka strādāt Izraēlā. Reiz publicēja vienkāršu video Facebook un pēc neilga laika saņēma piedāvājumu no investora. Ņemot vērā, ka Izraēlā ir daudz augstāks inženieru un speciālistu atalgojums un arī stingrāks dronu izmantošanas regulējums, viņam radās doma attīstīt biznesu Eiropā. «Izvēle krita par labu Latvijai,» saka I. Tolčinskijs. Šurp viņš pārcēlās pirms diviem gadiem. Pa šo laiku uzņēmums izstrādājis savus pirmos produktus, šobrīd tie ir ceļā pie pircējiem, un kompānija ir piesaistījusi astoņus miljonus dolāru.

Atlas Aerospace ierīces maksā aptuveni desmit tūkstošus dolāru, neskaitot kameras. Tās var maksāt vēl līdz pat 25 tūkstošiem dolāru. Baltija ir mazs tirgus, un uz to Atlas Aerospace nekoncentrējas. Uzņēmumam ir noslēgti nodoma līgumi ar uzņēmējiem no dažādām valstīm, galvenokārt ASV, un novembrī plānots veikt pirmās piegādes.

Uzņēmums startē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Ekonomikas ministrijas konkursā Eksporta un inovācijas balva 2017 kategorijā Inovatīvākais produkts. Uzņēmums izstrādā trīs produktus – Atlas Pro droni, Atlas Nest dokstacija un Atlas Blue-J bezpilota lidaparāts. «Mūsu droni paredzēti profesionālai izmantošanai, piemēram, avārijas dienestiem vai industriālo objektu uzraudzībai, tāpat tajos var ievietot nakts redzamības vai infrasarkanās siltuma kameras cilvēku meklēšanai,» saka Artūrs Neitāls, SIA Atlas Aerospace industriālais dizainers. Lai arī korpusus droniem pagaidām pēc uzņēmuma pasūtījuma ražo Ķīnā, viss kopā tiek komplektēts Rīgā.

Visu rakstu Ražo dronus profesionālai izmantošanai lasiet 21. novembra laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums