Ražošanas konveijeri turpina strādāt ar sirdi priecējošiem apgriezieniem

2012. gada 04. oktobris plkst. 13:26
Autors: Mārtiņš Apinis
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Lai arī pasaulē tiek runāts par ekonomisko stagnāciju un atsevišķos lielajos Latvijas eksporta tirgos par recesiju, mūsu ražotāji spēj uzrādīt galvu reibinošus izaugsmes tempus arī krīzes situācijā, tādējādi paverot iespējas pārskatīt uz augšu jau tā Latvijas ekonomikas optimistiskās attīstības prognozes.

Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, rudzu mēnesī ar bagātīgu ievākumu var lepoties arī Latvijas rūpnieciskais sektors - rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pret iepriekšējā gada augustu pieauga par 8,1%.

Tajā skaitā apstrādes rūpniecībā – par 10,9%, bet samazinājums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 3,5% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 0,9%.

Apstrādes rūpniecības produkcijas pieaugumu galvenokārt ietekmēja metālu ražošanas, mašīnbūves un nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanas nozares. Lielākais ražošanas apjomu pieaugums bija citu transportlīdzekļu ražošanā – 2,1 reizi, iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā (kuģu un laivu remonts un apkope, visāda veida iekārtu un ierīču remonts un apkope, ražošanas iekārtu un ierīču uzstādīšana) – par 51,2% un automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā – par 33,2%.

Savukārt samazinājums bija farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošanā – par 18,8%, gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas – par 9,4%, tekstilizstrādājumu ražošanā – par 8,6%.

Dalies ar šo rakstu