Ražotāji gatavojas vilcienu iepirkumam

2015. gada 15. septembris plkst. 8:42
Dalies ar šo rakstu

Pasažieru vilciens izsludina kārtējo iepirkumu; pretendenti gatavi piedalīties
, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Iepazīties ar iepirkumu (sarunu) procedūras nolikumu un tad arī pieņemt lēmumu par to, vai tajā piedalīties, vai ne, savos komentāros Dienas Biznesam sola vilcienu ražotāju pārstāvji, reaģējot uz ilgi gaidīto VAS Pasažieru vilciens (PV) izsludināto elektrovilcienu iepirkuma procedūru, kuras rezultātā uzņēmums plāno iegādāties 32 jaunus piepilsētas elektrovilcienu sastāvus.


Summa neskaidra


PV valdes priekšsēdētājs Andris Lubāns norāda, ka tā rezultātā palielināsies pasažieru skaits, līdz ar to arī ieņēmumi no biļetēm. Tiek pieļauts, ka pirmos jaunos elektrovilcienus iepirkuma uzvarētājs varētu piegādāt jau nākamā gada otrajā pusē, bet tas ir pie nosacījuma, ja viss norit gludi. Trīs gadu laikā pēc jauna ritošā sastāva iegādes elektrovilcienu braucienu skaitu plānots palielināt no 17 līdz 23,7 milj. Runājot par pašu iepirkumu un to, vai netiks pieļautas iepriekšējās kļūdas, A. Lubāns skaidro, ka procedūra organizēta ar mērķi uzrunāt iespējami plašu pretendentu loku un norisināsies divās kārtās, lai izvēlētos saimnieciski visizdevīgāko piedāvājumu. Galvenie vērtēšanas kritēriji būs vilcienu piegādes un dzīves cikla izmaksu summa, vērtējot uz vienu sēdvietu, vilcienu elektroenerģijas patēriņš, kā arī vilcienu piegādes termiņi. Viņš pieļāva, ka pieteikties varētu pieci līdz seši pretendenti. Pirmā kārta varētu noslēgties šī gada decembrī, bet otrā kārta un līgums varētu tikt noslēgts nākamā gada pavasarī. Pirmajā kārtā vērtēs pretendentu koncepcijas risinājumus un viņu atbilstību, bet otrajā kārtā tiks izvēlēts saimnieciski izdevīgākais variants. Visi vilcieni būs jāpiegādā trīs gadu laikā. Jāpiebilst, ka iepirkuma nolikums būs pieejams tikai latviešu valodā un tulkot to nāksies pretendentiem pašiem.


No DB aptaujātajiem potenciālajiem elektrovilcienu ražotāju pārstāvjiem neviens neminēja, ka nebūtu ieinteresēts piedalīties iepirkumā. Neviens gan arī vēl nebija iepazinies ar iepirkuma dokumentāciju, lai varētu spriest par to, vai vispār kvalificējas šim procesam.

Visu rakstu Ražotāji gatavojas vilcienu iepirkumam lasiet 15. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām