Ražotāji piedāvā alternatīvu depozītam, prasot vairāk konteineru

2011. gada 25. maijs plkst. 13:07
Sadaļa: Pārtika
Dalies ar šo rakstu

Dzērienu ražotāji izstrādājuši alternatīvu depozīta sistēmai.

Ražotāji uzskata, ka piedāvātais risinājums ievērojami paaugstinās vienreiz lietojamā iepakojuma savākšanas rādītājus par ievērojami zemākām izmaksām, salīdzinot ar obligāto depozīta sistēmu.

Latvijas Alus darītāju asociācijas valdes priekšsēdētāja Ināra Šure, Latvijas alus darītāju savienības izpilddirektors Pēteris Liniņš un Latvijas bezalkoholisko dzērienu uzņēmēju asociācijas valdes priekšsēdētājs Marijus Kirstukas kopīgi parakstītajā vēstulē aicina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju izveidot efektīvu kontroles mehānismu pār visu licencēto apsaimniekošanas kompāniju PET iepakojumu savākšanas un pārstrādes normu izpildi ar sodu sistēmu neizpildes gadījumā.

Minētās iepakojuma reģenerācijas normas var sasniegt, maksimāli palielinot dalītās vākšanas konteineru skaitu, un atkritumu apsaimniekošanas plānos iestrādājot minimālo konteineru skaitu katrā valsts reģionā. Ražotāji uzskata, ka nepieciešams būtiski palielināt dalīto atkritumu vākšanas konteineru skaitu Rīgā un tās apkārtnē, kas ievērojami uzlabos kopējos savākšanas rādītājus valstī. Šobrīd Rīgā dalīto atkritumu vākšanas konteineru esot ļoti maz un tie atrodas iedzīvotājiem grūti sasniedzamās vietās. Dzērienu ražotāji domā, ka šāda konteineru sistēmas attīstīšana valstī ir vislabākais risinājums un ļoti veiksmīga alternatīva obligātajai depozīta sistēmai.

Papildus uzņēmēji vēlas norādīt, ka, ieviešot piedāvāto risinājumu par uzlabotu konteineru sistēmu, viņi neuzstāj ieviest obligāto depozīta sistēmu atkārtoti lietojamam iepakojumam jeb stikla pudelēm, jo, šobrīd, tā savākšanas rādītāji ir pietiekami augsti un tiek izpildītas visas reģenerācijas normas. Bez tam atkārtoti lietojamais iepakojums neradot būtisku piesārņojumu vidē.
Priekšlikumi jau iesniegti valdības vadītājam un atbildīgajām ministrijām. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā Db uzzināja, ka priekšlikumi jau saņemti un tie tiks izvērtēti līdz jūnijam, tāpēc pagaidām komentāru nebūs.

Plašāk lasiet šodien Dienas biznesā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds