Ražotāji sāk pārdot lētāk

2011. gada 21. oktobris plkst. 13:25
Autors: Mārtiņš Apinis
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Iepriekšējos mēnešos vērojamā tendence, kas saistīta ar ražotāju cenu palielināšānos, iespējams, paliks pagātnē. Statistikas dati liecina, ka septembrī Latvijas rūpnieku saražotā produkcija kļuvusi lētāka, ko acīmredzami varam skaidrot ar piesātinājumu Latvijas uzņēmumu eksporta tirgos.

Septembrī salīdzinājumā ar augustu kopējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,4%. Ražotāju cenas saruka gan vietējā tirgū realizētajai produkcijai (par 0,1%), gan eksportētajai produkcijai (par 0,9%).

Ietekmīgākie cenu samazinājumi gada devītajā mēnesī bija vērojami ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā (par 7,1%), pārtikas produktu ražošanā (par 0,5%), elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (par 0,4%) un dzērienu ražošanā (par 2,2%). Savukārt lielākā paaugstinošā ietekme bija cenu pieaugumam poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā (par 9,8%).

Ražotāju cenas rūpniecībā 2011.gada septembrī, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo mēnesi, palielinājās par 6,8%. Vietējā tirgū realizētās produkcijas cenas pieauga par 8,9%, bet eksportētajai produkcijai – par 4,1%.

Lielākā paaugstinošā ietekme bija cenu pārmaiņām elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (par 11,4%), pārtikas produktu ražošanā (par 7,7%), metālu ražošanā (par 13,2%), poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā (par 30,8%) un ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā (par 18,8%).

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām