Ražotāji vairāk sadārdzina vietējam tirgum domāto produkciju

2012. gada 21. februāris plkst. 13:21
Autors: Mārtiņš Apinis
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Līdz ar bažām par ekonomikas recesiju un likumsakarīgo konkurences pieaugumu eksporta tirgos Latvijas ražotāji šobrīd straujāk produkciju sadārdzina vietējam tirgum paredzētajai produkcijai.

Kopējais ražotāju cenu līmenis janvārī salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi Latvijas rūpniecībā palielinājās par 1,8%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 2,3%, bet eksportētajai produkcijai – par 1,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Lielākā paaugstinošā ietekme bija cenu pārmaiņām elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (par 5,3%), atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā; materiālu pārstrādē (par 6,8%), pārtikas produktu ražošanā (par 1,0%), koksnes un koka izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā (par 0,9%) un metālu ražošanā (par 2,1%).

2012.gada janvārī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada janvāri kopējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 7,1%. Ražotāju cenas vietējā tirgū realizētajai produkcijai pieauga par 9,4%, bet eksportētajai - par 4,1%.

Ietekmīgākie cenu kāpumi bija vērojami elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (par 18,0%), pārtikas produktu ražošanā (par 5,3%), metālu ražošanā (par 8,6%) un koksnes un koka izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā (par 3,5%).

Dalies ar šo rakstu