Ražotājs: Valdības lēmumi spiež domāt par ražotnes pārcelšanu

2011. gada 29. aprīlis plkst. 8:10
Autors: NOZARE.LV
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Latvijas valdības lēmumi lēni un neatlaidīgi spiež domāt par ražotnes pārcelšanu uz citu valsti, stāstīja kokrūpniecības uzņēmuma SIA Flora valdes priekšsēdētājs Māris Bušs.

Bušs sacīja: ja jau cilvēki brauc strādāt uz Lielbritāniju, jo šeit nav darba, tad uzņēmums no cilvēka neatšķiras, jo ir tādā pašā situācijā. «Protams, uzņēmumu pārcelt uz citu valsti ir sarežģīti, bet neredzu nekādus šķēršļus pārcelties uz Lietuvu vai Igauniju. Tiesa, pagaidām šādu iespēju neesam nopietni apsvēruši,» teica Bušs.

Jau ziņots, ka Flora turpmākos gadus plāno paplašināties Krievijā, kur vērojams pieprasījums pēc uzņēmuma ražotajiem koka logiem. Bušs uzsvēra, ka Krievijas tirgū liela nozīme ir tam, ka Floras logi ir no Eiropas Savienības, par ko krievi ir gatavi maksāt lielāku naudu nekā par vietējā tirgū ražotiem.

«Tiesa, atvērt ražotni Krievijā nav izdevīgi, jo Florā ir jāstrādā latviešiem, tomēr uzņēmumam nav tādu resursu, lai pārceltu darbaspēku. Domāju, ka Krievijas darbaspēkam nevar uzticēties, jo vienam projektam Krievijā bija nepieciešams Floras koka logu rāmjiem ielikt stiklu, ko nopirkām no vietēja uzņēmuma, un stikls izrādījās nekvalitatīvs. Florai Latvijā ir ļoti labi darbinieki, un produkciju ražo nevis iekārtas, bet cilvēki ar iekārtu palīdzību,» tā Bušs.

SIA Flora dibināta 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 306 000 latu.

Uzņēmums ražo koka logus, durvis un fasādes.

Floras 52,94% kapitāldaļu pieder Mārim Bušam, pa 23,53% kapitāldaļu Jurim Bušam un Ilzei Bušai.

Dalies ar šo rakstu