Ražotāju cenas augušas par 0,9%

2012. gada 23. maijs plkst. 13:26
Autors: Ritvars Bīders
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

2012.gada aprīlī salīdzinājumā ar martu kopējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,9%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas palielinājās par 0,5%, bet eksportētajai produkcijai - par 1,3%. Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, lielākā paaugstinošā ietekme bija cenu pārmaiņām metālu ražošanā (pieaugums par 8,3%), koksnes un koka izstrādājumu, izņemot mēbeles, ražošanā (+2,3%), pārtikas produktu ražošanā (+0,6%) un nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā (+1,6%). Savukārt lielākā pazeminošā ietekme uz kopējo ražotāju cenu līmeni bija cenu pārmaiņām dzērienu ražošanā (kritums par 4,7%), apģērbu ražošanā (-2,2%) un ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā (-1,4%).

2012.gada aprīlī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada aprīli kopējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 4,0%. Ražotāju cenas vietējā tirgū realizētajai produkcijai palielinājās par 5,6%, bet eksportētajai - par 1,8%.

Ietekmīgākie cenu pieaugumi bija vērojami elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (pieaugums par 10,3%), pārtikas produktu ražošanā (+2,8%), nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā (+7,7%) un atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā, materiālu pārstrādē (+6,8%).

Populārākās ziņas

Nepalaid garām