Ražotāju cenas turpina pieaugt

2012. gada 20. janvāris plkst. 14:24
Autors: Mārtiņš Apinis
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Kopējais ražotāju cenu pieauguma temps pašreizējai ekonomiskajai situācijai aizvien saglabājas salīdzinoši augsts. Decembrī salīdzinājumā ar atbilstošu laika periodu iepriekšējā gadā kopējais ražotāju cenu līmenis valstī palielinājies par 6,5%, savukārt pērn kopumā – par 7,7%.

Pērn vislielākie cenu pieaugumi bija vērojami ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā (par 25,7%), metālu ražošanā (par 20,0%), poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā (par 15,6%), atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā; materiālu pārstrādē (par 12,7%).

Pagājušajā gadā vietējā tirgū realizētās produkcijas cenas pieauga par 8,7%, bet eksportētajai produkcijai – par 6,2%.

Nedaudz citādāka aina vērojama decembrī, tad produkcijas cenu pieaugums vietējā tirgū salīdzinājumā ar eksporta tirgiem ir daudz izteiktāks. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas gada izteiksmē pieauga par 8,5%, bet eksportētajai produkcijai – par 3,8%.

Lielākā paaugstinošā ietekme decembrī bija cenu pārmaiņām elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (par 12,1%), pārtikas produktu ražošanā (par 6,7%), metālu ražošanā (par 8,4%) un ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā (par 16,7%).

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām