Ražošana

Ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājies

Žanete Hāka, 21.02.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

2017. gada janvārī salīdzinājumā ar 2016. gada decembri ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,7 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 0,5 %, eksportētajai produkcijai - par 0,9 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis pieauga par 0,7 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 1,0 %.

Ražotāju cenu pārmaiņas mēneša laikā visvairāk ietekmēja cenu pieaugums pārtikas produktu ražošanā, atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā, materiālu pārstrādē, kā arī datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā.

2017. gada janvārī, salīdzinot ar 2016. gada janvāri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir saglabājies nemainīgs. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas samazinājušās par 0,7 %, savukārt eksportētajai produkcijai palielinājušās par 0,7 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas augušas par 1,1 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 0,6 %.

Būtiskākā ietekme bija cenu pieaugumam pārtikas produktu ražošanā, kā arī atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā; materiālu pārstrādē, bet lielākā pazeminošā ietekme bija elektroenerģijas ražošanā un tirdzniecībā.

Šogad informāciju par ražotāju cenām rūpniecībā sniedz vairāk nekā 610 uzņēmumi, kuri indeksa aprēķiniem katru mēnesi CSP paziņo ap 2,6 tūkstošiem cenu, no tām 1,4 tūkstoši par vietējā tirgū un 1,2 tūkstoši par eksporta tirgos realizēto produkciju un rūpnieciskajiem pakalpojumiem.