Ražotāju produkcija mēneša laikā sadārdzinājusies par 0,8%

2011. gada 21. aprīlis plkst. 13:07
Autors: Mārtiņš Apinis
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Kopējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā martā salīdzinājumā ar februāri palielinājās par 0,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Ražotāju cenas pieauga gan vietējā tirgū realizētajai produkcijai (par 0,2%), gan eksportētajai produkcijai (par 1,6%). Ietekmīgākie cenu pieaugumi bija vērojami ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā (par 16,5%), metālu ražošanā (par 3,3%), pārtikas produktu ražošanā (par 1,0%), dzērienu ražošanā (par 1,9%), atkritumu savākšanā, apstrādē un izvietošanā, materiālu pārstrādē (par 1,6%), koksnes un koka izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā (par 0,3%). Savukārt pazeminoša ietekme bija cenu pārmaiņām elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (par 0,5%).

Ražotāju cenas rūpniecībā, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo mēnesi, palielinājās par 8,6%. Vietējā tirgū realizētās produkcijas cenas pieauga par 7,9%, bet eksportētajai produkcijai – par 9,6%. Lielākā paaugstinošā ietekme bija cenu pārmaiņām pārtikas produktu ražošanā (par 9,9%), metālu ražošanā (par 32,7%), elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā (par 7,8%), un koksnes un koka izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā (par 9,1%).

Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām